• |
ide | kryesore

Rusët nxjerrin foton e ushtarit britanik të kapur rob në Mariupol

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Mediat ruse kanë publikuar pamjet e një ushtari britanik të kapur nga forcat e Moskës teksa luftonte në krah të Ukrainës. Fotografia e Aiden Aslin u shpërnda nga një llogari Telegram. Ish-punonjësi i kujdesit shëndetësor, 27-vjeç, ka luftuar për marinsat ukrainas që nga viti 2018. Ai u shfaq me plagë në fytyrë dhe kyçet e duarve në pranga.


Një prerje e madhe dhe një shenjë e kuqe në ballin e tij tregon se ai është goditur me një objekt të mprehtë që i ngjan një kondaku pushke. Nuk dihet se ku po mbahet ai, por batalioni i tij u detyrua të dorëzohej në fillim të kësaj jave te forcat ruse në qytetin e rrethuar të Mariupolit.


Ushtari Aiden nga Newark, Nottinghamshire, i cili shërbente me marinsat ukrainas të Brigadës së 39-të, më parë kishte luftuar kundër ISIS në Siri.

Ai ka të ngjarë që ai të përdoret nga regjimi i Vladimir Putin për propagandë, por përfundimisht mund të lirohet si pjesë e një shkëmbimi të të burgosurve. Familjarët hodhën poshtë pretendimet se ai ishte një mercenar. Ata thanë se ai shkoi në Ukrainë pasi ra në dashuri me një vajzë dhe më pas iu bashkua ushtrisë. ©LAPSI.al

Brit fighter Aiden Aslin has been pictured for the first time following his capture Possible injuries from a rifle butt on his forehead Aiden, from Newark, Nottinghamshire, was captured this week Aslin moved to Ukraine in 2018

 


8 Comments

  1. Keshtu si keni perfunduar ju zagaret e ketij portali nuk eshte cudi qe t’i gjeni patronazhistet ne krevatin matrimonial dhe te nenave dhe motrave tuaja.

   1. KUSH TE FOLI TY? MOS MENDON SE KE TE DREJTE TE OFENDOSH DIKE QE AS NUK TE NJEH DHE AS NUK DO TIA DIJE NE EKZISTON APO JO?

    AJO DUKET QARTE SE KUSH ESHTE PJELLE E KURVERISE

   2. “zagaret e ketij portali” eshte vetem 1 person qe psoton me shume emra, po po e pive kafen te blloku dhe u mallose gjithe naten pastaj, keshtu do t’i lexosh mesazhet, karuc!

  1. s’na ke thene akoma, ke te ka shkerdhyer Mugosha dhe Popovici ne lufte, gjyshen apo gjyshin? O bolshevik me ajfon!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *