• |
ide | kryesore

Berisha për formulën e PS për zgjedhjen e Presidentit të ri: Me zarf, njësoj si Kodi i Mafies

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Sali Berisha ka folur edhe për zgjedhjen e Presidentit të ri, duke “zbërthyer” edhe formulën që do të përdorë mazhoranca. Sipas tij, shpallja e Presidentit do të bëhet me zarf të fshehtë, njësoj si Kodi i Mafies.

“Konferenca është më e gjerë sesa kryetarët e grupeve. Kështu se paraqiten në konferencë dhe shprehin qëndrimin e tyre nuk ka ndonjë…Edi Rama e shpalli zgjedhjen e presidentit në Kodin e Mafies. E dëgjuat vetë. Cili është kodi i mafiez, plumbi në zarf. Nuk do ketë plumb, por do jenë tre emra. Fut në zarf sekret tre emra. A mundet një forcë demokratike të pranojë praktika mafioze. Kurrë nuk i pranon”, u shpreh Berisha.


Lexo më tej: Zbulohet formula e PS-së për zgjedhjen e Presidentit të ri 

Nisja e procedurave për presidentin e ri, zbulohet data që kërkon Partia Socialiste 

©LAPSI.AL 

17 Comments

  1. duhet nje grua presidente kesaj rradhe, ka ps figura pozitive per postin, andej nga malokeria ka vetem ca sharabundra te stazhionuara…imagjino albana vokshi presidente

  2. Ashtu zgjidhet presidenti duke votuar te gjithe jo si ti qe vendosje vete per gjithcka beje president ate qe te lepinte me shume bythen.

  3. Po ti more Zoti Sali nga i si kto taktikat dhe kodet e mafias apo je koka kryesore. Uroj qe sa me shpejt te perfundosh ne burg se aty e ke vendin.

  4. Si kodi i mafies thot njeriu qe shfarosi nje klan te tere ne tropoj . TURP TURP !! SPAK TE MARRE MASA TE ARRESTOJE SALI BERISHEN

  5. Normal qe kshu do thuash se ti ke qene veete mafie vendosje per cdo gje vet.Po Edin mos e ngaterro me veten,nuk i afrohesh as te maja gishtit Edit!

  6. Populli jua hoqi te drejten e zgjedhjes se presidentit nga politika.Populli ka nominuar dhe kerkon me aq sa fuqi i ka lene politika qe presidentja e radhes te jete Zj Eleni Kocaqi.Kushdo qe do vendoset jashte vullnetit te popullit nuk do pranohet dhe as do respektohet do jete objekt ironie dhe tallse dhe poshterimin me te madh do ta haje politika.Ne te gjitha rjetet sociale do ironizohet dhe poshterohet moralishte.Prandaj te beje kujdes presidenti kushdo qofte pervec Zj Koscaqi do i veje jeta per lesh moralishte.Bota e krimit sidomos ne politik nuk do e pranojne presidenten e popullit se ata duan president me rryshfet krimi,por do i beni demin me te madh vendit dhe vetes tuaj.Popullit i ka vajte thika ne palc nga krimi ne pushtet dhe nuk do rri me ne heshtje.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.