• |
ide | kryesore

Yuri Kim për kundërshtarët e reformës në drejtësi: Veprimet tuaja nuk janë aq të fshehura sa mendoni

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim përmes një postimi në Twitter, thotë se kundërshtarët e reformës në drejtësi po shtojnë përpjekjet për të minuar zbatimin e saj, përfshi edhe vettingun. 


Postimi i Yuri Kim:


Teksa reforma në drejtësi po fillon të prodhojë gjithnjë e më shumë rezultate, kundërshtarët po shtojnë përpjekjet për të minuar elementët kryesorë, përfshirë vettingun.

Ata që angazhohen në kërcënime, frikësim, shpifje, nxitje korruptive duhet të ndalojnë. Veprimet tuaja nuk janë aq të fshehura sa mendoni.

Presidenti Biden e bëri të qartë në Memorandumin e Studimit të Sigurisë Kombëtare të 3 qershorit 2021 se lufta kundër korrupsionit është një interes thelbësor i sigurisë kombëtare të Shteteve të Bashkuara.

SHBA do të vazhdojë të mbështesë fuqishëm zbatimin e reformës në drejtësi në Shqipëri

16 Comments

  1. ne fakt datat e apelit jane me 5 vjet vonese, ndersa ato te gjykates se larte jane prej me shume se 15 vjet ,

   drejtesi e vonuar drejtesi e mohuar

   pertej faktit te ojf east west qr maksit, ne kundershtim me ligjin per te ulur fiktivisht dhe abuzivisht numrin e ceshtjeve

   ik o kimete mos na ca karin

   jemi me emer dhe mbiemer nuk frikeson njeri se nuk na ha kari per ty

   1. Humbameno e more ne qafe kete popull
    Shkaterruat drejtesine
    Prej 5 vjetesh pres nje gjykate apeli por jane vetem 6 gjykates
    Si mund te hiqen gjykatesit pa pasur gati zevendesuesit
    Kjo qe bete ju eshte si nje ekip futbolli te luaj me 6 lojtare
    Turp

  2. Lexoni me posht. Te shikoni se si jan cmend salibanet.
   He me ta lumsha o amerik. I ke ber keta idotet me fol me vete.

 1. Jam 1000% me gjithçka thoni ju zj.Kim . Por kur thoni : ” se lufta kundër korrupsionit është një interes thelbësor i sigurisë kombëtare të Shteteve të Bashkuara.” dhe duke pare sesa e korruptuar eshte kjo qeveri dhe lideri i tyre 2 metrosh , pse nuk e denoni edhe ate . nese ka nje njeri qe e ka demtuar kete vend dhe qe korrupsionin e krimin e veshi me pushtet , ai eshte Edi Rama . Duhet te jesh luajale dhe jo e nje anshme . Te gjithe keta qe kane marre non grata (perjashto Berishen qe e dime se si e mori non graten) nuk jane as sa fija e nje floku krahasuar me madhesine e krimit te palloshit 2 metra . Ai merr guximin edhe te tall menderen me ju dhe nuk ja bene syri terr , kush ja jep kete force keti hajduti me damke ? Beni non grata ramen dhe do shikoni qe krimi do shduket si me magji . Ai eshte koka , barku , kemba dhe gjithçka qe perfaqeson korrupsionin ne kete vend .

  1. Drejtesia jote dhe e rameshurres jane si vrimat tuaja te qelbura dhe shterpe.
   Usht moj zhgarravine e denuar nga Zoti.

  2. Pirth kimete pirth
   Thuaj bidonit bidenit se shqiptaret e dine kush I vjeth part e femijeve te tyre po ik qihu ti the drejtesia jote

 2. Kuçedra e korrupsionit eshte nje dhe vetem nje oj ambasadore e nderuar . Preji koken palloshit rama dhe i ke prere koken kuçedres se korrupsionit . Te tjeret jane merre me leng se mishi u mbarua .Te tjeret jane kriminela krimba , jane vegla t palloshit per te arritur qellimin dhe fare te parendesishem ne korrupsionin e vendit . Hiqni ramen dhe bien te gjithe si birila .

 3. Te gjithe kata Non Grata jane gur shahu , ku i ve atje rrine nuk levizin pa lejen dhe komandene komandantit te korrupsionit . Komandant eshte palloshi , hiq palloshin dhe shpeton edhe Biden edhe shqiptaret .

 4. Bla bla bla

  I moj turp i SHBA

  Ti NUK punon per SHBA

  Ti punon per SOROS

  Ere mut mbajne Koncesionet e Kryeministrit qe ti NUK e shan kurre.

 5. Po e ke seriozisht antikorrupsionin largo me force dhe burgos Edi rama strumbullarin e korrupsionit dhe te krimit .
  Ai eshte nje hajdut ordiner i pangopur . Vetem druri dhe burgu bejne fajde me te.

 6. Z.KIM KA KORRUPSION NE MENYRE TE ORGANIZUAR NE GRUP NE SHQIPERI KA MBJELLJE HASHASHI NE MENYRE TE ORGANIZUAR NE GRUP DHE MBROTJE NGA QEVERIA HAT MOS NA M….!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.