• |
ide | kryesore

Alibeaj kundër Berishës: PD e demokratëve, jo e emrave të përveçëm

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Enkelejd Alibeaj foli për një bashkim të demokratëve nën siglën e PD-së, ndërsa nuk la pa përmendur faktin se aktualisht në parti janë duke u zhvillluar zgjedhje në disa degë në kuadër të krerëve të grupseksioneve dhe drejtuesve lokal.


Teksa u pyet nëse shihte ndonjë pengesë për implementimin e kësaj platforme, Alibeaj tha se këto zhvillime nuk e bashkojnë PD-në, përkundrazi. Madje, një ndër pikat kryesore të platformës ishte ndërprerja e riorganizimeve të njëanshme në parti për t’i dhënë një mundësi ribashkimit.


“Duke qenë se kjo është një platformë që për bashkimin s’do të doja të bëja asnjë akt që duket provokativ, e rendësishme janë idetë, procesi dhe të jemi të sinqertë, siç besoj që e kanë dhënë të gjithë këta deputetë, që të rezonojë qendrimin e Grupit Parlamethar dhe të demokratëve poshtë. Kush bën procese të njëanshme, vetëm bashkim nuk bën”, tha Alibeaj duke theksuar se do të donte që të shfrytëzonte çdo mundësi, qoftë edhe minimale për të bashkuar PD-në duke mos harruar të japë edhe një tjetër mesazh për Berishën.

“PD është e demokratëve dhe jo e emrave të përveçëm. Nuk duhet të jetë e tillë. Ky koncept duhet refuzuar. Janë demokratët që përballen me regjimin e Edi Ramës atje në bazë”, tha Alibeaj.

8 Comments

  1. Po mire more laluc, o legen, ti kush je qe shperndan urdhera dhe jep direktiva?! Beni qef dhe pazare deri ne zgjedhjet e ardhshme, qindin punojini Shqiprise dhe shqiptareve, o ASKUSHA! Pastaj…., pastaj s’ka me, o HAJDARIdeputete.

 1. HEJ ALI BEJ SHKO NE VOTIME TA HSOHESH SE KUSH JE PARTIA NUK ESHTE E EMRAVE TE VACANTE POR AMA DHE E JOTJA NUK ESHTE LIRO RRUGEN PER ZGJEDHJE SEPSE KE 9-VITE QE NA KENI SHFRYTEZUAR NE KENI DEGDISUR SI MOS ME KEQ JO VETEM DEMOKRATET POR GJITHE KOMBIT SHQIPTAR I KENI SJELL TELASHE.NDOSHTA NUK KANE PER TU RIKUPERUAR ASNJEHER SEPSE E LATE SHQIPERIN NE NJE SISTEM NJEPARTIAK DHE AKOMA PO E NDIHMONI ATE SISTEM.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  1. Alibaba me 30 hajduter hahahaha po me ke u konsultove ty ne strukturat e Partis Demokratike.
   Po ka deputet te PD qe nuk jane antar te Partis Demokratike o kaqol.

 2. Demokratet e treguan ke duan dhe do ta tregojne perseri, se te gjithe ju ndoshta do ju therrasin per analiste ne studio se demokratet s’ju qasin me. Pse nuk i kerkoni prova Amerikes bythpamuke. Eshte i vetmi non grata qe thesari ska marre as nje veprim.

  Te degjeneruar.

 3. ata qe mblidhen rrotull Sali Berishes Mero Baze sot ne nje artikull te tij i quan grope skeptike dmth grope muti Gjithe ish sigurimsat,hajdutet,mashtruesit,kriminelet,kurvat etj jane mbeledhur rrotull malokut dordolec fillo nga Andi Byth thati e te maloku me i fundit

 4. Po mire more laluc, o legen, ti kush je qe shperndan urdhera dhe jep direktiva?! Beni qef dhe pazare deri ne zgjedhjet e ardhshme, qindin punojini Shqiprise dhe shqiptareve, o ASKUSHA! Pastaj…., pastaj s’ka me, o HAJDARIdeputete.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.