• |
ide | kryesore

Projekti i Ramës për sheshin e “Flamurit”, sërish protesta në Vlorë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ka pasur sërish protesta në qytetin e Vlorës, lidhur me rikonceptimin e sheshit të “Flamurit”.


Anëtarë të shoqërisë civile, prej ditësh po protestojnë për këtë vepër. Reagimi i tyre, vjen për shkak të një godine të ndërtuar aty pranë, për të cilën pretendohet se do të përdoret për një biznes privat.


Ata janë kundër këtij ndërtimi, edhe pse pushteti qendror e vendor ka konfirmuar se në shesh e rreth tij, nuk do të ndërtohen vepra që do i vendosen në dispozicion shoqërive private. Gazetari Enrik Mehmeti raportoi gjithashtu, se protestuesit kanë paralajmëruar që do të vijojnë manifestimin e tyre deri në zgjidhje të problematikës.


15 Comments

 1. Hahahahahahahahahahaha alamet protestet ma shum cuna mbledhi un per kalceto 🤣🤣 Po ca jan kto lajme o lapsi 🤦🏻‍♂️

 2. po gjyshi im prej puka qa do nvlore se marr vesh apo skishit veta edhe e mushet me pukjan hahahah rroft puka

 3. Gjithmon behen keto protesta per nje ndirtim ose dicka te re edhe ne fund del dicka shume e bukur edhe e pelqejn te gjithe,keto jan persona qe i fusin partit e tjera qe te zvarritet sa me shume projekti por Shqiperia duhet te eci perpara!

 4. Se kuptoj pse duhet me protestu per nje investim kaq te mire . Hapni syte o njerez dhe vleresojini projektet qe po ben Edi Rama se per te miren tone jane

  1. O ju qifsha robt e shtepise o patronazhista.

   Paskan ardhur te gjithe sufllaqexhinjte duke komentuar ketu.

   O vemje bastarde pa dinjitet.

 5. Keto protesta behen nga njerez te korruptuar nga partia kundershtare…
  Ky projekt eshte shume me vlere per qytetin e Vlores ndikon si ne zhvillimin turistik te vendit ashtu edhe ne bukurine e sheshit te Vlores (i jep nje pamje estetike shume te bukur).Duhet ta kuptojme te gjithe kete vlere te ketij sheshi!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.