• |
ide | kryesore

Video/ E pabesueshme në Camp Nou: Cadizi mposht Barcelonën dhe i bën nder Realit

-Instant, F1, Sport, Video

Barcelona, që vinte nga dalja nga skena (disi çuditërisht) e Europa League, i nënshtrohet një ndalese të papritur në shtëpi edhe në La Liga: Cadiz fiton 1-0 dhe merr në shtëpi tre pikë shumë të rëndësishme për shpëtimin. Një pjesë e parë e komplikuar në Camp Nou për blaugranat, të cilët rrezikuan në disa raste të krijuara nga miqtë. Ishte pastaj Lucas Perez ai që vendosi ndeshjen në minutën e 48, duke mposhtur Ter Stegen. Real Madrid është gjithnjë +15 në krye.

Eliminimi i shëmtuar nga Europa League kishte lënë pasoja edhe në La Liga mes lojtarëve të Barcelonës, të cilët braktisin atë shpresë të zbehtë që kishin për të ëndërruar një rikthim të bujshëm kundër Real Madridit kryesues, gjithmonë i pari +15. Goditje e fortë në Camp Nou për Cadiz, që del nga zona e rënies, +2 nga vendi i tretë nga fundi, ndërsa skuadra katalanase mbetet ende në vendin e dytë së bashku me Sevillan dhe Atleticon, edhe pse nuk kanë luajtur ende një ndeshje. Barcelona kështu ndalet pas shtatë fitoreve radhazi në kampionat dhe 15 rezultateve të dobishme radhazi.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.