• |
ide | kryesore

E përfolur si Presidente/ Mimi Kodheli: Më bëhet qejfi kur e dëgjoj

-Instant, Arkiva, Lajme, Të funditDeputetja e Partisë Socialiste Mimi Kodheli ka folur për zgjedhjen e presidentit të ri, ku edhe emri i saj është lakuar shpesh në media, për të qenë kryetarja e re e shtetit.

E pyetur në studion e ABC se si ndihet kur dëgjon se emri i saj lakohet për të qenë numri “një” i shtetit dhe a e beson realisht, Kodheli tha se kjo është diçka që i përkëdhel sedrën, por nga ana tjetër të jep dhe shumë përgjegjësi.

“Ndihem e vlerësuar jashtë mase. Vetëm ideja që të del emri për pozicionin më të lartë shtetëror ta përkëdhel sedrën, por nga ana tjetër të jep përgjegjësi.

Sfidë? Jo nuk besoj, unë sfidat e mia i kam fituar në jetë. Nuk më shkon në mendje që do përzgjidhem unë. Madje mundohem ta largoj nga mendja këtë gjë.

Besoj se duhet marrë me sportivitet, besoj se në këtë rast jam shumë me këmbë në tokë. Nuk kam ngazëllime as evidente që të jetë një gjë e tillë. Ai duhet të jetë një proces transparent” – tha Kodheli që nuk pranoi të bëjë publike 3 emrat e propozuar prej saj në zarfin e mbyllur në Grupin Parlamentar.

“Jo nuk besoj se është ky rasti. Por emrat që kam zgjedhur janë brenda radhëve të politikës. Unë besoj se presidenti duhet të jetë njeri politik” – tha deputetja e PS. ©LAPSI.al13 Comments

 1. MiMi Vata ka bere analizat e gjaku dhe rezulton me anemi te theksuar . Kjo sjell dhe sjelljen e saj emocionale te pa kontrolluar ne disa raste, sepse keto çrregullime fizike kane ipakt ne sistemin mendor duke kulmuar deri ne skizofreni. Duhet te mbahet larg interesit publik !

  1. Mbledhja u bë në një kafe restorant afër ambasadës amerikane… Tani për tani adresa e saktë dhe emri i lokalit nuk do të tregohet për arsye të ndryshme që merren lehtësisht me mend, por do të bëhet i njohur dhe do të hyjë në histori pas 30 prillit.
   I pari mbërriti Sali Berisha dhe menjëherë zuri vend në krye të tavolinës. Pas tij, erdhën Tritan Shehu, Edi Paloka, Flamur Noka, Evis Kokalari Angelakis, Bujar Nishani, Genc Pollo, Arben Ristani. Pak më vonë ia behën Aqif Rakipi e Ylli Ndroqi, të shpallur taze non grata.

  1. Radarët do t’i çojnë në Presidencë.
   Tavolina e presidentit do pajisjet me butona që zonja, paralel me detyrën, të bëjë edhe atë që bënte dikur si ministre.

 2. Delja e Edi droges !!!Ben cdo gje qe ti thote ai vetem per karrriere!!!!E mbaj mend kur Dilte Edi Droga para gazetareve kur ishte kryetar bashke kjo Mimi i ferkonte shalet ketij qe te qetesohej (nuk dinte ti pergjigjej gazetareve dhe ktheheshe ne histerk tani hajduti i Shqiperise) Media te gjeje videon dhe ta japi ne tv!! Kjo I ploteson te gjitha kushtet DELE!!!’n

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *