• |
ide | kryesore

Kukës/ Reshje bore në fund të prillit (VIDEO)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Gjatë ditës së sotme Kukësi është përfshirë nga moti i keq me reshje shiu në zonat e ulëta dhe bore në zonat e larta malore mbi 700 m dhe pse jemi në mes të stinës së pranverës.


Shishtaveci në këto momente është i mbuluar nën petkun e bardhë të borës pasi kanë filluar reshjet e borës. Sipas autoriteteve deri më tani nuk ka pa probleme pë qarkullimin e mjeteve por e rëndësishme është që drejtuesit të bëjnë kujdes në rrugën Kukës-Shishtavec, pasi në disa segmente mund të ketë edhe rënie të gurëve.


Kontraktori i mirëmbajtjes me mjetet po punon për pastrimin e aksit nga bora dhe gurët.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.