• |
ide | kryesore

Presidenti i ri, Gon Duka dhe Fatmir Mediu të parët nga opozita që bëhen pjesë e farsës së Ramës

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Edi Rama e ka emrin e Presidentit të ri të Republikës, por i duhet të zhvillojë një proces si farsë e gjoja të gjithëpranuar. Pjesë e këtij cirku nuk janë vetëm deputetët e tij që hedhin zarfe në kuti, por edhe deputetë të opozitës.


Në kryesinë e Kuvendit kanë mbërritur kryetari i grupit “Aleanca për ndryshim” Fatmir Mediu, i shoqëruar nga kreu i partisë Agrare Ambientaliste Agron Duka, të cilët erdhën me të njëjtin mjet duke iu përgjigjur thirrjes së mazhorancës për takime konsultative për zgjedhjen e kreut të ri të shtetit. Pritet që kësaj konsulte farsë t’i përgjigjet sot edhe kryetari i grupit parlamentar të PD-së, Enkelejd Alibeaj.


Më herët gjatë ditës në Kryesinë e Kuvendit ishin gjithashtu edhe disa organizata të shoqërisë civile, të cilat kompletojnë cirkun e Edi Ramës me procesin që ai do të sajojë për zgjedhjen e kreut të ri të shtetit. Gjithë propozimet që do të vijnë prej shoqërisë civile dhe opozitës janë kot sepse presidenti i ri do të jetë vetëm dikush që i bindet verbërisht Edi Ramës. ©LAPSI.al


7 Comments

  1. Eshte e habitshme pjesmarrja e tyre . Ose kane ndonje hall ose jane idiot .
    Se si e degjenerojne veten disa eshte e pakuptueshme .

    1. jane pjese e valles, marrin leke vlla, prandaj shkojne aty, gon duka ka biznese plot dhe do ta hedhe vallen, mediut i hapen ceshtjen pas 10 vjetesh. jane levizje me detyrim percaktim.

      te ishte per ta sdo e kishin rrujt hic, po ky muhabet eshte te kete halla tope…. jane ne valle dhe sdalin dot

  2. Duka edhe politiken e koncepton si biznes dhe ne funksion te tij. Mediu eshte i kapur koke e kembe dhe nen presionin e Spakut. Keto jane farse opozite. Opozita tjeter eshte ne hallin e Non Grates plak. Mjere ne qe na kane lene ne dore te nje dordoleci super te korruptuar si Rame cubi Surrelit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *