• |
ide | kryesore

Bota e Netflix është kthyer përmbys, mbreti i transmetimit pëson humbje drastike

-Instant, F1, Stil

Bota e Netflix është kthyer përmbys.


Kompania raportoi të martën se humbi abonentë për herë të parë në më shumë se një dekadë. Lajmi tronditi Wall Street-in dhe bëri që aksionet të bien me 35% të mërkurën në mëngjes, duke fshirë 50 miliardë dollarë në kapitalin e tregut. Dhe kjo ndodhi pasi aksionet e kompanisë kishin rënë me më shumë se 40% nga viti deri më sot.


E thënë thjesht, viti 2022 i tmerrshëm i Netflix tani është bërë katastrofik.

Ekspertët dhe analistët dikur bullgarë, të cilët e shihnin Netflix-in si shtyllën kryesore të një industrie argëtuese në transformim, tani janë të shqetësuar për rritjen e tij në vazhdim. Dhe ata po pyesin se si mund të duket e ardhmja e kompanisë dhe e gjithë transmetimit.

“Ajo që funksionoi deri në këtë pikë mund të mos funksionojë më,” tha për CNN Business Michael Nathanson, një analist mediatik në MoffettNathanson. “Bota ka ndryshuar.”

Pyetja për Netflix (NFLX) dikur mbreti i paprekshëm i transmetimit ka kaluar nga “çfarë është më pas?” tek “po tani?”

©LAPSI.AL


2 Comments

 1. Ku hyn kemba zeze cdo gje shkaterrohet plus ideologjia dhe liberalizmi (per te tjeret dhe jo per femijet e tyre). Njerezit kane filluar te zgjohem!!!

 2. “Hey!
  This is Amanda

  Doing whatever it takes to get on top of Google search results? We know the struggle!
  75% of people never get past the first page of search results, and 86% deliberately ignore paid banner ads. So how do you get those leads?
  The answer is – more organic search and traffic to your website!
  Our team helps you optimize your SERP ranking, boost organic traffic, practice White-Hat Webmaster Guidelines and engage Google Algorithm in a way that benefits your business!
  We offer you partner and outreach guest posting opportunities, as well as a full range of industry-leading SEO services!
  Get in touch now for a FREE consultation with our SEO specialist.

  Best Regards, Amanda”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.