• |
ide | kryesore

Iu gjetën armë në shtëpi, kush është vëllai i Admir Murataj i shpallur në kërkim

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Policia njoftoi sot se ka shpallur në kërkim Ilir Muratajn, vëllain e Admir Muratajt të vrarë gjatë grabitjes së Rinasit pasi iu gjetën armë të ndryshme në shtëpi. Burime zyrtare bëjnë me dije se Ilir (Can) Muratajt, 53 vjeç iu gjet një kallashnikov si edhe një snajper, krahas fishekëve.

Por, kush është Ilir Murataj?


Ai u bë i njohur për publikun tre vite më parë, kur vëllai i tij Admir Murataj u vra gjatë grabitjes së Rinasit, ku një grup personash u futën në pistë dhe morën nga barku i avionit rreth 4 milion euro.

Ilir Murataj njihet si Can Murataj dhe është 53 vjeç. Në kohën kur u vra vëllai ai u pa pranë Mjekësisë Ligjore duke kërkuar marrjen e trupit të tij dhe kryerjen e shërbimeve të fundit.

Ai bëri disa deklarata të bujshme në atë kohë, fill pas varrimit duke lënë të kuptohej se vëllain mund t’ja kishin vrarë të tjerë dhe jo policia, megjithatë, të paktën publikisht ato deklarata mbeten aty.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.