• |
ide | kryesore

Kukull Barbie dhe evente/ Mbretëresha Elizabeth feston ditëlindjen e 96-të në vitin jubilar

-Instant, Paparazzi, Slider

Mbretëresha Elizabeth II festoi kwtw të enjte ditëlindjen e saj të 96-të, në të njëjtin vit që shënon 70 vjetorin e saj në fron.


Mbretëresha ka udhëtuar në Sandringham, pronën e saj në Norfolk, Anglinë lindore, për një pushim privat, tha Buckingham Palace.


Një portret i lëshuar për të shënuar këtë rast tregon monarken duke qëndruar midis dy poni të quajtur Bybeck Nightingale dhe Bybeck Katie.

Fotoja është bërë në territorin e Kështjellës Windsor në mars, sipas llogarisë së familjes mbretërore në Twitter.

William dhe Catherine, Duka dhe Dukesha e Kembrixhit, i dërguan Mbretëreshës një mesazh për ditëlindjen në rrjetet sociale.

Jubileu Platinum shënon shtatë dekada që kur Mbretëresha u ngjit në fron në vitin 1952, duke e bërë atë monarken britanike me mbretërimin më të gjatë dhe kryetaren femër më jetëgjatë të shtetit në histori.

Për të festuar përvjetorin e paprecedentë, një sërë ngjarjesh do të zhvillohen në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar gjatë vitit duke kulmuar me një fundjavë katërditore të festës bankare kombëtare nga e enjtja 2 qershor deri të dielën 5 qershor, e njohur si fundjava jubilare.

Prodhuesi i lodrave Mattel ka njoftuar gjithashtu një kukull Barbie në ngjashmërinë e monarkut për të festuar vitin jubilar.

Barbie e Mbretëreshës Elizabeth II ka një fustan fildishi, shirit blu dhe një diademë. Ajo do të dalë në shitje nga e enjtja.

©LAPSI.AL

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.