• |
ide | kryesore

Berisha: Nuk i votojmë kandidatët e Ramës për President

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit


Sali Berisha është shprehur sot se Partia Demokratike nuk do të votojë asnjë kandidat për President të propozuar nga Edi Rama.

Në konferencën e përjavshme për shtyp ai tha se PD-ja do të votojë vetëm atë emër që do ta propozojë ajo.

“Asnjë kandidat të propozuar nga Edi Rama nuk do ta votoja. Rregulli është rregull. Në qoftë se maxhoranca vendos që tia japë opozitës, atëherë është opozita që negocion, përzgjedh, paraqet një apo dy emra dhe vendoset. Por Edi Rama po bën të kundërtën. Të implikohesh në një proces me zarfe, është njësoj si në një tender sekret. Tenderi sekret nuk mund të jetë me përjashtim të atyre që bëjnë shërbimet inteligjente”, u shpreh Berisha.

“Në votimin në Parlament PD-ja do të jetë. Por në një process të bazuar në zarfe dhe emaile sekrete nuk do të përzihet. Se çfarë do bëjë Alibeaj me Ballën ajo është puna e tyre. Ju e patë dhe dje se si ai i lejoi vetes të keqpërdoret në shkallën me ekstreme. Nuk ka ndodhur kurrë në 30 vite të keqpërdoret një deputet në atë mënyrë nga kundërshtari. Ai që publikisht lejon një keqpërdorim të tillë, mund ti lejojë vetes çdo gjë” – u shpreh Berisha.


15 Comments

   1. amerika rrezoi nga pushteti presidentin e pakistanit

    aleatet e amerikes jane sherbetore te amerikes

    i thane gjermanise ndal gazin rus se te japim ne
    dhe nje mut i kane dhen

   2. gjej justifikim rrezo gadafin
    gjej justifikim rrrezo sadamin
    gjej justifikim rrezo presidentin e pakistanit
    gjej justifikin e rrezo x
    te gjitha keto behen ne emer te demokracise
    por ne fakt behen per interesa

 1. O Berish ti je nje i vdekur kuptoje kaq gjeee!Ske pune me dhene mendime,falendero qe po te lene te jesh i pranishem!!

 2. Nuk ka ndonjë identikit të njeriut më të kërkuar për momentin në Shqipëri, por kemi disa modele se si nuk duhet të jetë. Mjafton të mos jetë minues i demokracisë dhe hajdut si Sali Berisha, anormal si ilir Meta, apo të mos jetë qesharak si Bujar Nishani.Nuk te pjerdh me njeri o salih karaxhic vetem shpellkari muli qe vazhdon me zell te lepije bythen

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *