• |
ide | kryesore

Justin Bieber paditet për këngën “10,000 Hours”

-Instant, F1, Paparazzi

Së fundmi Justin Bieber dhe Dan + Shay janë paditur për një shkelje të të drejtës së autorit.


Të enjten, International Manufacturing Concepts, Melomega music dhe Sound Gems paditën këngëtarein dhe dyshen e muzikës country  për këngën e tyre “10,000 Hours”, sipas dokumenteve të siguruara nga PEOPLE.


Padia pretendon se Bieber dhe Dan Smyers me Shay Mooney”vodhën pjesën kryesore” nga kënga e vitit 1973 “The First Time Baby Is A Holiday, ” shkruar fillimisht nga Palmer Rakes dhe Frank Fioravanti.

Padia thekson se kënga nuk u publikua deri në vitin 2014, rreth pesë vjet përpara se të hidhej “10,000 Hours” dhe pretendon se ka “ngjashmëri të pagabueshme”.

Kompanitë, të cilat thonë se zotërojnë këngën, po kërkojnë paratë për dëmshpërblim, dëmshpërblim ligjor, tarifa avokatie – dhe një urdhër që parandalon shpërndarjen e mëtejshme të këngës.

Bieber dhe këngëtarët e “Tequila” publikuan këngën në tetor 2019 – vetëm katër ditë pasi Bieber u martua me gruan Hailey Baldwin për herë të dytë gjatë një ceremonie fetare në Karolinën e Jugut, ku morën pjesë shumë miq të famshëm, duke përfshirë Smyers dhe Mooney, si si dhe Scooter Braun, i cili menaxhon të tre artistët.

Në vitin 2021, artistët fituan një çmim Grammy për performancën më të mirë të dyshes/grupit të vendit për këngën. Ndërkohë, në vitin 2020, Justin fitoi dy çmime AMA, një çmim iHeartRadio Music dhe një çmim Billboard./Lapsi.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *