• |
ide | kryesore

Moti i keq, pezullohet lundrimi edhe në Portin e Shëngjinit

-Instant, Arkiva, Lajme

Moti i keq me shi dhe erë të fortë sidomos pas mesdite, ka sjellë probleme edhe në Portin e Shëngjinit.

Kapiteneria e portit ka pezulluar lundrimin për anijet e peshkimit dhe mjetet e vogla detare. Aktualisht dallgëzimi në det është 5 deri ne 6 ballë në drejtimin jug/lindje.


Era e fortë dhe kushtet atmosferike kanë bërë që të bllokohet lundrimi për dy ditë me radhë, deri në përmirësimin e kushteve atmosferike.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.