• |
ide | kryesore

Shkarkimi i djalit të Spartak Bahos si nënkryetar i Bashkisë Durrës, gjykata hedh poshtë vendimin

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Sot Gjykata Administrative Durrës ka hedhur poshtë vendimin e Kryetares së Bashkisë Emiriana Sako në lidhje me shkarkimin nga detyra të nënkryetarit Arbër Braho.


Vendimi është marrë më datë 20 prill ndërsa lirimi i Arbër Brahos nga detyra është konsideruar i paligjshëm dhe me shkelje të procedurave administrative.


Në të njëjtën kohë, Gjykata Administrative ka ngarkuar me përgjegjësi financiare institucionin e qeverisjes vendore për këtë vendim të paligjshëm.

Arbër Braho mbante pozicionin e nënkryetarit të Bashkisë Durrës që prej vitit 2013.

Shkarkimi i Brahos nga posti i Nënkryetarit të Bashkisë Durrës 

Arbër Braho u largua nga posti i Nënkryetarit të Bashkisë së Durrësit në nëntor të viti 2021. Menjëherë pas largimit, në statusin e tij në rrjete sociale, Arbër Braho, i cili është edhe djali i Spartak Brahos, e etiketonte Sakon si “vegël” të ish-kryetarit Vangjush Dako, duke aluduar se merrte direktiva prej tij.

Postimi i Arbër Brahos në rrjetet sociale:

Në një intervistë televizive, për BalkanWeb, Braho i qëndroi këtyre pretendimeve dhe shtoi se çdo dy dit, Sako dhe Dako, takohen në një lokal të Durrësit ku merren indikacionet se di do të veprohet më tej.

Për Brahon krisja mes tij dhe kryetares së bashkisë, ka nisur ku kundërshtoi blerjen e një zjarrfikëseje, për të cilën tanimë ka nisur një hetim dhe SPAK e ka disa të arrestuar.


3 Comments

  1. Nuk ka ndonjë identikit të njeriut më të kërkuar për momentin në Shqipëri, por kemi disa modele se si nuk duhet të jetë. Mjafton të mos jetë minues i demokracisë dhe hajdut si Sali Berisha, anormal si ilir Meta, apo të mos jetë qesharak si Bujar Nishani.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.