• |
ide | kryesore

A është e sigurt të kryesh mardhënie seksuale në ujë

Stil

Të bësh seks në ujë tingëllon sensuale, apo jo? Kur jeni duke notuar në një pishinë apo liqen, jeni praktikisht lakuriq, kështu që pse të mos hiqni rrobat e banjës dhe të provoni diçka më sensuale? Por, prisni pak: a është e sigurt të bësh seks në ujë?


Jo tamam. Uji i liqeneve, lumenjve, deteve apo edhe oqeaneve përmban baktere. Të bësh seks në këto ujëra mund të jetë e rrezikshme, sepse bakteret mund t’ju futen në zonat intime, gjë që mund t’ju rrezikojë seriozisht infeksione. Uji i pishinës, nga ana tjetër, përmban kimikate që mund të irritojnë vaginën.


Përveç rreziqeve shëndetësore, as logjistika nuk është me ju këtë herë. Meqenëse lubrifikimi është thelbësor kur është fjala për seksin, ndoshta ju nuk dëshironi që ujërat natyrale të përzihen me ujërat e tjerë.

Duke qenë se uji shpërndan lagështirën tuaj natyrale, kënaqësia nuk do të zgjatë shumë. Ajo që është më e keqja është se nëse përdorni prezervativ, fërkimi mund të shkaktojë grisje dhe nuk do të mbroheni dot nëse prezervativi prishet.

Po seksi në dush?

Një “lojë” parapërgatitore në dush duket një plan i mrekullueshëm, por i njëjti problem me lubrifikimin lind edhe këtu. Përsëri, uji do të shpërndajë lagështirën që krijojnë trupat tuaj dhe ne e dimë se seksi pa lubrifikim të mjaftueshëm është i tmerrshëm. Ju mund të lëvizni në fund të dushit ku uji nuk po bie, por thjesht do të përfundoni të ftohur dhe me muskuj të lënduar nga përpjekjet për të bërë seks në dush.

Keshilla? Seks + ujë = nuk është argëtuese. Pra, bëni dashuri pa ujë.


1 Comment

  1. Nuk mund të harroj sesi (magjia e bardhë) më ndihmoi të rikuperoja martesën pas 6 muajsh ndarje me gruan time për shkak të grindjes dhe ajo u largua dhe nuk u kthye më tek unë, bëra aq shumë për ta kthyer atë, por asgjë nuk funksionoi. deri sa pashë një koment në internet kur dikush po dëshmonte se si (magjia e bardhë) e ndihmoi atë të rivendoste burrin e saj dhe kështu e kontaktova përmes emailit të tij dhe pasi shkrova çështjen time ai më siguroi se do të më ndihmonte të kthehesha me gruan time pas 3 ditësh pasi bëri magjinë e dashurisë, dhe pasi ai bëri magjinë, gruaja ime u kthye në shtëpi dhe u lut që i vinte shumë keq sot jam kthyer me gruan time dhe jemi të dy të lumtur dhe jetojmë sërish bashkë. Unë e di se ka shumë njerëz atje që duan të rikthejnë të dashuruarit e tyre dhe shumë që duan të mbeten shtatzënë ose të kurojnë sëmundje. ju lutemi kontaktoni (magjinë e bardhë) Për shkak se ai është përgjigjja e përsosur për problemin tuaj, detajet e kontaktit të tij në emailin { [email protected] }
    Whatsapp: +3550685677099
    +2349046229159

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.