• |
ide | kryesore

Forcat ruse marrin robër vëzhguesit e OSBE në Donetsk dhe Luhansk

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
OSBE

Shumë vëzhgues ushtarakë ndërkombëtarë nga Organizata për Sigurinë dhe Bashkëpunimin në Evropë (OSBE) janë arrestuar në Ukrainë, thotë organizata.


“OSBE është jashtëzakonisht e shqetësuar që një numri anëtarësh të misionit kombëtar SMM [Misioni Special i Monitorimit] janë privuar nga liria në Donetsk dhe Luhansk,” tha organizata me bazë në Vjenë.Organizata shtoi se “po përdor të gjitha kanalet në dispozicion për të lehtësuar lirimin e stafit të saj”, por nuk dha më shumë detaje.

Në një deklaratë të veçantë dje, misioni i Mbretërisë së Bashkuar në OSBE dënoi “raportet alarmante” se “forcat ruse kanë marrë robër anëtarët e stafit të SMM”. Organizata thotë se vëzhguesit e saj atje kanë një mision civil të paarmatosur për të “vëzhguar dhe raportuar në mënyrë të paanshme dhe objektive mbi situatën”.

OSBE-ja vendosi misionin e saj në Ukrainën lindore në vitin 2014, por mandati i saj skadoi më 31 mars të këtij viti pasi Rusia e akuzoi atë për njëanshmëri dhe bllokoi zgjatjen e tij.33 Comments

  1. ME MASKARENJTE FSHIHEN PAS EMRAVE TE BUKUR

   Red Cross says more than 20 staff have left after ‘paying for sexual services’

  2. International Red Cross says 21 staffers paid for sexual services since 2015
   By Joe Sterling and Amanda Coakley, CNN

  3. “The media’s the most powerful entity on earth. They have the power to make the innocent guilty and to make the guilty innocent, and that’s power. Because they control the minds of the masses.”
   — Malcolm X

  1. Haloperidol, , is a typical antipsychotic medication.[4] Haloperidol is used in the treatment of schizophrenia, tics in Tourette syndrome, mania in bipolar disorder, delirium, agitation, acute psychosis, and hallucinations in alcohol withdrawal.[4][5][6] It may be used by mouth or injection into a muscle or a vein.[4] Haloperidol typically works within 30 to 60 minutes.[4] A long-acting formulation may be used as an injection every four weeks in people with schizophrenia or related illnesses, who either forget or refuse to take the medication by mouth.

 1. “The media’s the most powerful entity on earth. They have the power to make the innocent guilty and to make the guilty innocent, and that’s power. Because they control the minds of the masses.”
  — Malcolm X

  1. rekomandim dper kete qelzbesiren e ruseve qe na qelbi forumet: Olanzapine, is an atypical antipsychotic primarily used to treat schizophrenia and bipolar disorder.[7] For schizophrenia, it can be used for both new-onset disease and long-term maintenance.[7] It is taken by mouth or by injection into a muscle

 2. burri vogel Putin po shkon per lesh kari Parkinsoni po e shkaterron nga dita ne dite Tani flet dhe ben idiotizma te tilla per te cilat do paguaj mire ne Hage

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *