• |
ide | kryesore

Sulmet e Berishës ndaj Yuri Kim, reagon Departamenti amerikan i Shtetit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Departamenti-Amerikan-i-Shtetit.jpg

Përpos sulmeve të mëparshme ndaj ambasadores Yuri Kim, Sali Berisha dje shkoi një hap më tej duke i bërë thirrje SHBA-ve të ndalojnë ndërhyrjen e Kim në procesin e drejtësisë, lidhur me pranimin e ankimimit të bërë ndaj vendimit të gjyqtarit Agron Zhukri, nga Enkelejd Alibeaj.


DASH ka reaguar për Top Neës, duke thënë se sulmet e pajustifikuara ndaj Ambasadores të SHBA në Tiranë nuk përfaqësojnë popullin shqiptar.


“Sulmet e pajustifikuara ndaj Ambasadores të SHBA në Tiranë, përfaqësueses personale të Presidentit të Shteteve të Bashkuara, nuk përfaqësojnë popullin shqiptar. Ata që përfshihen në korrupsion ose minojnë demokracinë duhet dhe do të mbajnë përgjegjësi”, thuhet në përgjigjen e DASH.

Lexo më tej: Gjykata pranon kërkesën e Alibeajt, Berisha akuzon Yuri Kim për ndërhyrje në proces 


38 Comments

 1. Te pa jusifikuara jane sulmet ndaj kurves ambasadore ,ashtu thoni ju.Por pupulli cfare thote o sorosianet e qelbur.

  1. Domethene nuk eshte se nuk e keni problem Ujkun Plak, koreania perfaqeson sorosin, pra 1 pjese te USA, ata qe perfshihen ne korrupsion dhe minojne “demokracine”, qe e kane zene per zvergu kete vend, jane RIVDEKJA & DIKTATIRA sorosiane, KAQ!

    1. po jane te korruptuar koke e kembe vete aman. . mos u lodh kot.

     interesant eshte interesimi direket i top news.

     top news ka noi lajm per edi ramen qe te pyese dash per raportin??

     por lajmi i lapsit eshte interesant, pra reagon departamenti i shtetit. por nderkohe departamenti nje zyrokrat i rendomte pergjigjet pytjeve me porosi nga ambasada. lapsi e paraqet a thu se po i rruhet amerikes per top news berishen apo kimeten kur kane halle te tjera me te rrrezikshme ne rajon me Vucic dhe padyshim kane halle me te medha ne washington se kush do u qije gruan ne darke , ne thouple te rradhes

     po vari karin se ata ate pune kane,

     keta koqet ne shqiperi te shohin cmimet se u iku jeta me ramen kryeminister. popull kar

   1. Bravo DASH!Kjo asht exelent!!!
    Dergoni menjihere provat ne gjykate.
    Ah …po edhe Enveri ine te denonte pa asnji prove.Prandaj behuni realiste me PROVA.

   2. Në çdo derë që po troket e gjen të mbyllur. Dhe më keq akoma. Po merr paralajmërime që e vetmja gjë që ata presin si lajm nga Sali Berisha, është lajmi se ai “më në fund pagoi” për minimin e demokracisë dhe përfshirjen në korrupsionin domethënës familjarisht.

  2. vlonjat nga dukati – ku e do ti se cfare thote populli? Populli nuk jane horllite berishiane? Ata jane ne minorance.

  3. Rrini urte thot departamenti se jeni kthyer vet me deshiren tuaj ne koloni tonen. Tani kur te vij puna per te protestuar duhet me dal para ambasades se prej aty po drejtohen punet e keqija te shtetit.

   1. Te pa justifikuara jan sulmet ndaj Ambasadores se SH B A ne Tirane.
    Keshtu mendon magazzinieri i allazhveresheve ne Departamentitn Amerikan te Shtetit.
    Po kujt i sherben destabilizimi i SHQIPERIS dhe shperberia e Opozites.
    A ka nje pergjigje Magazinjeri apo Hidraoliku i D. A. Sh

  1. 30 vjet amerika prezente ne boletiken arnaute edhe cfare,…krim korrupsion imoralitet degjenerim ,aty ku shkel amerika nuk mbin bari ,…..saliu i vetmi politikan me integritet qe i thote mos ma hani ose cani bythen, per mua ka shume vlere , sesa 100 bythqire dhe lepires pa shtylle kurrizore

 2. Keni te fala nga Putini dhe talebanet, me ata nuk e kruani por mereni me nje pensioniste si Berisha apo mbroni mafien ne pushtet, cfare ju duhet ju kur demokratet mbeshtesin ne mase Berishen dhe jo spiunin tuaj Basha me ca shoke.

  Po ju vjen Trumpi tiu fshije sorosiane te mjere.

  Turpi ju ndjekte

  1. E gjetet një pallë andej që të flasë, pini pse nuk e pyetni, pse departamenti i thesarit nuk i vë sanksione Berishës?

 3. Domethene nuk eshte se nuk e keni problem Ujkun Plak, koreania perfaqeson sorosin, pra 1 pjese te USA, ata qe perfshihen ne korrupsion dhe minojne “demokracine”, qe e kane zene per zvergu kete vend, jane RIVDEKJA & DIKTATIRA sorosiane, KAQ!

 4. O departamenti i karit po o po e minon Rama demokracine o nuk e ka minuar askush. Me demokraci kishte pluralizmi i Ramiz Alise sesa i Rames. Kurse ju i bini patkoit e jo bythes se kalit

 5. E gjithe fuqia e SHBA-se e cila ka 22 % te PBB-se dhe 50 % te fuqise ushtarake te botes nuk
  e zhben dot faktin se Berisha ka te drejte, se Berisha eshte perfaqesuesi real i te pakten
  30-40 % te popullesise se Shqiperise dhe se Ambasadorja po ben nderhyrje ne proceset
  gjyqesore qe jane ne kundershtim jo vetem me statusin e saj si perfaqesuese e nje vendi
  te huaj qofte ky edhe SHBA por edhe me normat me elementare te drejtesise se cdo vendi
  te botes, dhe se keto nderhyrje vertetojne dyshimin e madh se reforma ne drejtesi u ideua,
  u realizua dhe u sponsorizua me nje qellim te vetem : per ta kthyer drejtesine ne nje aneks
  te PS dhe per ta bere te paprekshem pushtetin korruptiv te KM-se.

  1. Komunistet e Sales. Nuk ju del shpirti po nuk shat pak ameriken. Si Enveri jeni dhe ju. Edhe ai si ju ngeli duke share ameriken. Enverista te maskuar jeni. Vetem demokrat nuk jeni. Komunista dhe Enverista po.

  1. astritit dikur tha qe ka shume astrita,

   shadow clon jitsu

   po ik o astrit shko pi noi tas llall pse merresh me komente, ik ha cerek sufllaqen e fuges

 6. Baxhello kimete.
  Sa here qe e hap sqepin e qelbure …
  Vetem nder dhe mbeshtetje i behet Dr. Berishes.
  Populli megjithese i perdhunuar dhe i torollosure nga rameshurra me harem…
  Do gjeje forcen t’a ndershkoje me vote kliken e ripjedhjes se gonorrese bolshevike. Bashke me to edhe sekretaren e ramebushtres… kimeten shterpe te denuar nga Zoti.
  Ptuuuu rriqra te felliqura te sorrokurvit.

  1. Sa te jete gjalle Berisha PD ska per te ardhur ne pushtet. Mblidheni mendjen o pioneret e Berishes. Po eshte se Ju vjen keq, Ju shpreh ngushellimet por Shqiperia ecen para, jo mbrapa.

 7. I beri nje pyetje berisha dje shtetit te amerikes.
  Ata u pergjigjen.
  Tani ca halli keni???
  Deri dje e kishit me ramen. RAMA IK.
  Pastaj me lulin. LUL BRAVA.
  Pastaj me alibeajn. PENGU I RAMRS.
  Pastaj me ambasadoren kim. E KA BLER RAMA.
  Tani me shtetin amerikan.. E KA KAP SORROS.
  .
  .
  .
  Po pyesni njehet veten o lumedher.
  Mos jemi ne gabim??????
  Edhe mos e pranoni. Po pyetini njeher te vetme.

 8. ku e qi Yuri Kim dhe DASH nje malok nga Tropoja ! DASH vetem emrin i di ketij dordoleci qesharak qe kujton se eshte politikan ..Amerika ja ka bere te qarte qe s’merremi me ty o idiot dhe nuk pjerdhim fare per nje grusht malokesh te palare qe ke nga pas

 9. Cfare po na thote mikja jone e madhe ?
  Po na thote:
  -Skllaverohuni dhe nenshtrojuni rilindjes
  -Varferohuni e mjerohuni qe te pasurohet rilindja
  -Shporrunu nga Atedheu i juaj se ketej e tutje duam ti perkasi rilindjes.

  1. I paemer 00:45: po flet tamam sic fliste Enveri dhe flet bab Sala per kundershtaret e Partise dhe imperializmin Amerikan. Zgjohuni nga gjumi dhe lexoni te ndriconi mendjen.

 10. Interesante pohimi i DASH se sulmet, duke nenkuptuar Berishen nuk perfaqesojne popullin
  shqiptar. Natyrshem lind pyetja : Ky 30-40 % e popullsise qe ndjehen te perfaqesuar nga Berisha
  meqenese nuk qenkan shqiptare, atehere cfare komesie kane sipas DASH ? Dhe meqenese nuk
  qenkan shqiptare, a eshte kjo aresyeja pse KM qe eshte shqiptar denbabaden po ben cdo
  gje per ti trrenuar, per tua nxire jeten, dhe per ti larguar nga Shqiperia?

 11. POSHTE JANKITE. JURI KIM NA BERI TE MENDOJME SE ENVER HOXHA PASKA PASUR TE DREJTE. ME MIRE TE SHKELE FERRI SE SA AMERIKA. NE CDO POPULL QE FUT HUNDET AMERIKA, NUK GJEN DERMAN. ME MIRE NE FERRIN TONE SE SA ME ATA JANKI TE NDYRE

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.