• |
ide | kryesore

VIDEO/ Rita Ora u mëson ndjekësve si të gatuajnë tarator

-Instant, Arkiva, Lapsi Leaks

Këngëtarja e famshme me origjinë shqiptare, Rita Ora ndan shpesh në rrjetet sociale fiksimin e saj për gatimet tradicionale shqiptare.

Edhe pse është larguar e vogël nga Kosova në Britaninë e Madhe dhe prej shumë kohësh jeton në Australinë e largët ajo nuk i ka harruar disa prej këtyre gatimeve.


Së fundmi ajo ka postuar një video në Tik Tok se si gatuhet taratori që e shoqëron edhe me melodinë e “Valles së Rugovës”. ©LAPSI.al

@ritaora How I make fresh kosovan tarator – I like the water from the cucumber makes it’s thinner for me personally but you don’t have to do it my way! Enjoy!! #fyp #foryoupage ♬ Kosova – DJ Gimi-O

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu