• |
ide | kryesore

Zhvati 135 mijë euro duke mashtruar se do investonte në Call Center, arrestohet 30-vjeçari

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Një 30-vjeçar me inciale Q.K., nga Kosova është vënë në pranga ditën e sotme pasi akuzohet si mashtrues.

Sipas njoftimit nga policia, 30-vjeçari kishte mashtruar një qytetare dhe kishte arritur t’i zhvaste shumën prej 135000 eurosh. I riu arriti të binte qytetaren me pretendimin se me shumën e parave do të investonte në Call Center.


Grupi hetimor gjithashtu ka zbuluar se 30-vjeçari ka kryer të njëjtën metodë edhe me disa qytetarë të tjerë të Shqipërisë duke vjelë shuma të mëdha monetare.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.