• |
ide | kryesore

Johnny Depp: Nuk do të luaj më në ‘Pirates of the Caribbean’

-Instant, F1, Paparazzi

Johnny Depp ka zbuluar së fundmi se nuk do luajë më rolin e tij si Jack Sparrow.


Aktori  e bëri këtë deklaratë gjatë procesit të vazhdueshëm për shpifje kundër ish-bashkëshortes së tij, Amber Heard. Depp ka paditur aktoren 36-vjeçare për 50 milionë dollarë, duke thënë se pretendimet e saj për abuzim në familje dëmtuan rëndë reputacionin e tij dhe karrierën në Hollywood. Ai foli për përvojën e tij ndërsa u pyet nga avokati i tij, duke treguar se  u hoq nga ekskluziviteti i Pirates of the Caribbean pasi Heard shkroi një shkrim të dhjetorit 2018 në të cilin ajo aludonte për abuzim.


“Nuk isha i vetëdijshëm për këtë, por nuk më habit”, dëshmoi ai të mërkurën, siç raportohet nga Variety. “Kanë kaluar dy vjet biseda të vazhdueshme në mbarë botën për mua që jam dhunues. Kështu që unë jam i sigurt se Disney po përpiqej të ndërpriste lidhjet për të qenë i sigurt. Lëvizja #MeToo ishte një lëvizje shumë e përhapur atë kohë.”

Amber akuzoi për herë të parë Depp për abuzim në familje në vitin 2016, kur ajo paraqiti një urdhër ndalimi. Ish-çifti arriti një marrëveshje disa muaj më vonë dhe lëshoi ​​një deklaratë të përbashkët ku thuhej: “asnjëra palë nuk ka bërë akuza të rreme për përfitime financiare”.Gjatë marrjes në pyetje të mërkurën, aktori  i tha gjykatës se donte të luftonte pretendimet e abuzimit, por u këshillua kundër tij. Ai tha se pranoi t’i paguante ish bashkëshortes një pagesë prej 7 milionë dollarësh, sepse ajo u zotua ta dhuronte atë për bamirësi./Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *