• |
ide | kryesore

Kosovë/ 8 raste të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Në 24 orët e fundit në Kosovë nuk është regjistruar asnjë viktima nga COVID-19, gjatë kësaj kohe janë raportuar edhe 8 raste të reja të infektuara me këtë virus.


Sot janë shëruar 22 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 224.418


Detaje: 

Në 24 orët e fundit janë dhënë 17 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.825.396 doza të vaksinës.

Deri më sot 821.764 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 101.202 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

Nga 900 testime, 8 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 22 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 224.418.

Në total numri i rasteve aktive është 448.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.