• |
ide | kryesore

Megan Thee Stallion rikujton incidentin me reperin : Isha e frikësuar

-Instant, F1, Paparazzi

Reperja e njohur Megan Thee Stallion ka folur së fundmi incidentin me Tory Lanez në korrik 2020.


Në një intervistë me Gayle King,fituesja e çmimit Grammy  ka rikujtuar natën kur ajo thotë se Tory dyshohet se e qëlloi atë në të dyja këmbët gjatë një feste në Hollywood Hills në Los Angeles.


“Po debatonim sepse unë doja të largohesha nga festa dhe të gjithë të tjerët nuk ishin gati për të shkuar, por kjo është dicka normale midis shokëve. Ne bëjmë debate për gjëra pa kuptim gjatë gjithë kohës,”u shpreh reperja. “Por… unë kurrë nuk qëllova askënd , kurrë nuk e ngrita zërin”.

Duke trajtuar incidentin për herë të parë në një intervistë televizive, ajo shpjegon se si ndodhi ngjarja jashtë makinës së parkuar, duke pretenduar se  Lanez (Daystar Peterson) doli në dritare dhe qëlloi .

“Pra, unë dal nga makina dhegjithçka ndodhi kaq shpejt, tregoi Megan. “Dhe gjithçka që dëgjoj është ky burrë duke bërtitur, ai tha: “Lëviz” Dhe filloi të qëllonte. Unë jam thjesht si, “O Zot”. Ai qëlloi disa herë. Unë as nuk doja të lëvizja. Nuk doja të lëvizja shumë shpejt, ‘sepse jam si, ‘O Zot, nëse bëj hapin e gabuar, nuk e di nëse ai mund të qëllonte diçka që është super e rëndësishme, nuk e di nëse ai mund të më qëllonte dhe të më vriste.Isha vërtet e frikësuar sepse nuk më kishin qëlluar kurrë më parë”,rrëfeu artistja e përlotur.

Lanez u arrestua në kohën e të shtënave dhe u akuzua për mbajtjen e një arme zjarri të fshehur në një automjet, përpara se të lirohej me kusht 35,000 dollarë në të njëjtën ditë. Ai u akuzua më vonë në tetor 2020 për  një akuzë penale për sulm me armë zjarri. përdorim personal të një arme zjarri dhe mbajtje të një arme zjarri të mbushur e të paregjistruar në një automjet.

Reperi u arrestua në fillim të këtij muaji përpara se të lirohej me garanci pasi, thanë autoritetet, ai shkeli urdhrat e gjykatës që ndalonin kontaktimin me Megan Thee Stallion ose diskutimin e ndonjë zbulimi në çështje me palët e jashtme.Seanca e radhës e tij gjyqësore është caktuar për në shtator./Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *