• |
ide | kryesore

(VIDEO) Tritoli në Sarandë në hotelin e Pajtim Yzeirit, i ekzekutuar në Spanjë në 2001

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Zbardhen detaje të reja nga shpërthim me eksploziv në katin e parë të një hoteli në Sarandë.


Ngjarja ka ndodhur rreth orës 21:45, në lagjen nr.1, Sarandë.


“Në katin e parë të një hotelit, në pronësi të shtetasit N. Y., ka shpërthyer një sasi lënde, e dyshuar eksplozive”.

Nga shpërthimi ka vetëm dëme materiale.

Hoteli ka qenë në pronësi të familjes së Pajtim Yzeirit i vrarë në 2001 në Spanjë. Mësohet se Yzeiri nga Fieri u ekzekutua barbarisht me prerje koke në Spanjë atë kohë.

N.Yzeiri është babai i Pajtimit.

1 Comment

  1. Aman mo e tmereshme,po kur thone familjet e drogaxhinjve ja I bejme me sakrifica,duke kursuer.Ka nja dy familje ketu ne Philadelphia,qe kane ardhur nga italia,kuptohet shqiptare dhe kane blere apartamente me njehere.Kur thone ja kemi punuar ne Itali dhe kursyem.E cfare familje injorantesh nuk e besoni.Kemi ketu ne emigrim nga 25 vjet e mezi mbledhim ca para,keta drpgaxhonjte po na I Hudgins qe kemi bere kusime.Hengshin kokat ishalla.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.