• |
ide | kryesore

Maluma nderohet me statujë dylli

-Instant, F1, Paparazzi

Këngëtari i njohur Maluma zbuloi së fundmi statujën e tij prej dylli  në Muzeun e Artit Modern të Medellin (MAMM).


“Puna që krijoi i gjithë ekipi në Madame Tussauds është joreale”, deklaroi artisti.


Ai vazhdoi, “Statujashtë një kopje e vërtetë e imja dhe jam i nderuar që ata e sollën për fansat e mi përpara koncertit. Gjatë gjithë karrierës sime, kam punuar shumë për të ndarë me botën se Medellin, Kolumbia është art. , kulturë, muzikë dhe shumë më tepër. Jam i emocionuar që do të vazhdoj të përfaqësoj rrënjët e mia globalisht. I jam mirënjohës të dy muzeve për bashkëpunimin dhe për ta bërë atë një moment historik ku një figurë dylli shfaqet në Kolumbi dhe Amerikën e Jugut për herë të parë.”

Muzeu po heq dorë nga tarifat e biletave që fansat e Maluma-s të bëjnë foto. Pas shfaqjes të së shtunës, statuja e cila është quajtur “Maluma 2.0” do të kthehet në Madame Tussauds Orlando.

Figura e dyllit bëri debutimin e saj për herë të parë në Madame Tussaud’s në Orlando vitin e kaluar. Një ekip i tërë prej 20 artistësh në studio në Londër kaluan gati gjashtë muaj për të krijuar statujën. Figura e tij ka veshur një xhaketë të bardhë Versace dhe një palë këpucë të zeza Bottega Veneta – një pamje e krijuar nga stilisti personal i këngëtarit, Ugo Mozie./Lapsi.al

 

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.