• |
ide | kryesore

Moska shkëmben ish-marinsin amerikan me të dënuarin rus

-Instant, Lajme, Planet

Në një deklaratë të mërkurën, Rusia tha se ka shkëmbyer ish-marinsin amerikan Trevor Reed me një të burgosur rus, i cili aktualisht po mbahet në Shtetet e Bashkuara, sipas CNN.


Trevor Rowdy Reid është një nga dy ish-marinsat për të cilët SHBA  ka thënë më herët se është ndaluar ilegalisht nga Rusia.


“Si rezultat i një procesi të gjatë negocimi, më 27 prill 2022, shtetasi amerikan Trevor Rowdy Reid, i dënuar më parë në Federatën Ruse, është shkëmbyer me shtetasin rus Konstantin Yaroshenko, i cili u dënua me 20 vite burg nga një gjykatë amerikane në 2010”, njoftoi zëdhënësja e Ministrisë së Jashtme ruse Maria Zakharova.

1 Comment

 1. Hmmmmm zaharushka…
  Stilin e qenit e ke zanat.
  Më mirë të ngordhin në Ukrainë pijanecët e përdhunuesit monstra ushtarkat e xhelat putikës .
  Paradoks i madh….
  Si ka mundësi që femrat ruse në përgjithësi janë lëkurë mëndafshi…
  Të sjellshme e të edukuara….
  Kurse meshkujt druvarë kafshë të egra…
  Pijanecë drogaxhinj nevrotikë skizofrenë.
  U shuafshi në luftë të gjithë dërrat rusë dhe çeçenë.
  Dhe të bëjnë festë djevoçkat në evropë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.