• |
ide | kryesore

Rama: Presidenti ideal i Shqipërisë dhe Kosovës do të ishte Hashim Thaçi

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

I pyetur nga gazetarët pas mbledhjes së kryesisë së PS-së, kryeministri Edi Rama tha se Hashim Thaçi do të ishte një kandidat i shkëlqyer si president i Shqipërisë dhe Kosovës.

“Do të kishim vënë Hashim Thaçin dhe do të ishte i shkëlqyer dhe do ta kishim votuar me bindje dhe kënaqësi. Por ai nuk është i pranishëm, në jetën e bashkësisë qytetare, si qytetar i lirë pasi ndaj tij po zhvillohet një proces që mos e them këtu si është” – tha Rama.


Kujtojmë që Rama ka pasur marrëdhënie shumë të afërta me Thaçin kur ai mbante detyrën e Presidentit të Kosovës përpara se të dorëzohej në Gjykatën e Hagës. ©LAPSI.al

14 Comments

  1. Sharlatani shalegjate, gjuhegjate, thojgjate, superskandaloz vazhdon talljen e bythes me shqiptaret ketej e pertej kufirit si dhe me nderkombetaret batutadashes.

   1. Uuuuurrrrŕaaaaa , po shpeton Shqiperia me ne fund.Presidente do te vendosin Ambasadoren e AMERIKES. flini te qet tani.

 1. Me shume e meritoje ti se Hashimi . sa miliarda euro do i kishin shpetuar Shqiperise, sa
  gazi helmues do kishte mbetur pa u blere per femijet e vegjel brenda banesave te tyre
  sa klithma banoresh do kishin mbetur pa u degjuar tek u vije fadromat shtepive te tyre
  sa mijera e mijera te rinj e te reja nuk do te arratiseshin nga regjimi yt qe po ua ben
  jeten te pamundur ne Shqiperi, qe po ua vret shpresen dhe te ardhmen.

 2. Edhe Vucici ,ti edhe Thaci duhet te ini presidentate te ballkanit o gra qire ,qe Kosoven t’ja leshoni Serbit.

  1. Sigurisht qe po tregohet me bythqire se ceshte kerma! Se me Batonstanisicin dhe me Hashim kriminelin po edhe me Grenellin dhe sivellaun Vucic do ndanin $ 10 miliard !

 3. Je mesuar te kesh afer kriminela e burgaxhinj, tani ska me as armando prenge ad ben ndoke, as kavajsa kriminela as tomra prandaj revduhet ky kari qe vetem politikan nuk mund ta quash.
  Sa per ty o ed rama me zemer e me shpirt ge uroj mos pafsh kurr dite te bardha e Zoti marrte hak per bytheqimlliqet e kurverite qe u ben njerezve qe te vleresuan me shume. Mbaje mend se mallkimi burrit eshte me i keq se i grave.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.