• |
ide | kryesore

Berisha rikthen të larguarit nga PD: Topalli, Patozi, Imami, Hajdari…

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar pas mbledhjes së Komisionit të Rithemelimit të PD se figurat e njohura politike të cilat janë larguar në 8 vitet e fundit nga selia blu janë të mirëpritur të rikthehen në parti. Ai zbuloi se mund të rikthehet Jozefina Topalli, Arben Imami, Astrit Patozi, Rudina Hajdari dhe Majlinda Bregu.


“Do të ketë një listë që do t’i dërgohet Kuvendit për zgjedhjen e Këshillit Kombëtar. Ka emra të tillë, në këtë listë për shembull është Arben Imami, Jozefina Topalli kthehet jo vetëm me listë por si të dëshirojë, ex officio.


Bregu dhe Patozi? Zonja Bregu është në një funksion… nuk e di a e lejojnë. A do të ketë një ftesë? Sigurisht që do të ketë. Patjetër që është e hapur, edhe z. Patozi, edhe Rudina Hajdari, e cila u largua dhe u kthye. Të gjithë ata që për një motiv apo për një tjetër janë larguar janë të mirëpritur” – tha Berisha. ©LAPSI.al


11 Comments

 1. O Salo deri tani ke pas mbeshetjen e mbi 70 % te demokrateve.Si te pranosh keto mbeturinat perseri nuk te jep vota kush me.E vulose shkaterrimin e PD-se.Rudina Hajdari nderron partite si mbreti grate.Qija robet kesaj pune.

  1. Ku e sheh problemin?

   Kjo eshte levizje e zgjuar

   I heq rames noi xheloz si patozi nga dora, sepse skane me justifikim bashe,, i miklon nga pak

   Dhe i ve para deputeteve si dash sula kurva apo 10 a 20 te.tjereve te cilet jane gati me kercy te rama , i thu ja ku jeni, ske i pse me ik.

   Me ca justifikimi do iki dash kurv sula? Ose ai kuksian kurv hoxha??

   Ia heq oksigjenin kundershtareve, i fut ne shpi dhe i thu ik te rama po deshe. Te njejten gje po u ben edhe alibeajt bardhares etj.
   Rama i perdori she tani skane me shans me u perdor.

   Shihe si levizje kunder rames jo si levizje dashurore per patozin.

   E ke pa qe rama ka fillu me u bo serioz?? Sa ishte lulushi tallte trapin per cdo gje, ka qe nga dhjetori qe punon non stop kunder pd rithmelimit.

   Rama eshte i fuqishem por edhe super i dobet per shkak te korrupsionit droges abuzimit etj etj etj zullume. Eshte ujk i vjeter berisha , e dallon prej se largu dobesine e rames…

   Gjeja me e keqe qe do ndodhe do jete largi.i i rames me marreveshke qe te mos preket….dmth qe kimetja ta fuse brenda me spakun e vet. Amerikanet te shesin direkt . Ata ne afganistan i lane ne duart e talibaneve, moren vetem njerezit e ojf

   Rama kete ka si synim me te paket, mos ta inaguroje ai spakun si kryeminister

   Kjoneshte si ajo loja me muzike, kur mbaron muzika e rames ku do ulet rama???

   1. Ketu eshte besimi i popullit demokrat tek keta politikane leshi te mbaruar dhe jo analiza jote e pavlere.Demokratet nuk i duan me keta politikane te viteve te kaluara qe nuk ben ndonje ndryshim.

  1. Se pari nuk jam patronazhist
   Kësaj i thone hajde rreth e pirdh në mes.
   Për ca i do keta ky.i pari gjeneral imami
   Parti me N ceken
   E dyta krijoi parti dhe fitoi lesh
   E treta nisma thurje fitoi opinga tani cna duhen prap këto peme pa kokrra.
   Tani po e humbet davane berisha.
   Jo po do thonë qëllimi justifikon mjetin
   Fytyrat që tradhetojne janë të urryer e bëjnë gjithmonë të njëjtën gjë.
   Do hy ke pjesa gri se kjo politikë është dhi.

 2. O SALI , PO DOLE TANI TERESISHT ZBULUAR, PASI KE DESHTUAR TANI MUNDOHESH TE MBLEDHESH MBETURINAT SI VETJA E JOTE, MUNDOHESH TE GJESH E SAJOSH USHTARE E MIQ, MADJE PO MERR ME VETE EDHE ENVERISTET TE CILET TE DUAN SHUME SE PO BEN PROPAGANDE KUNDER SHTETEVE TE BASHKUARA TE AMERIKES ME SHUME SE SA DIKTATORI HOXHA.

 3. Por meqë ftesa verbale për “dasëm” qenka bërë pas mesit të natës, kujtoj se e njëjta gjë ka ndodhur edhe 5 vjet më parë, kur na larguan. Natyrisht, pa votë dhe pa mbledhje forumesh politike.

  Të paktën, orën mund ta kishin ndërruar. Se në dorë vetë e kishin, si atëherë edhe tani”, shkruan Patozi.Ato ne PD kane qene por kishin deklaruar qe me lulzimen e salihut nuk flitet sepse ai luli ka mbrojtjen e salihut,salihu nuk di ku eshte tani.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.