• |
ide | kryesore

Hailey Bieber flet për herë të parë për mpiksjen e gjakut në tru (VIDEO)

-Instant, Paparazzi, Slider

Hailey Bieber më në fund po u tregon fansave se çfarë e çoi në shtrimin e saj në spital në mars.

Modelja, e cila është e martuar me Justin Bieber, postoi një video në kanalin e saj në YouTube të mërkurën duke shpjeguar se ajo përjetoi simptoma të ngjashme me goditjen nga një mpiksje gjaku që udhëtoi nga një vrimë në zemrën e saj në tru.


Ajo tha se ndërsa po hante mëngjes me Justin, filloi të kishte shqetësime nw të folur dhe po përjetonte mpirje në majat e gishtave. “[Ishte] padyshim momenti më i frikshëm i jetës sime,” tha ajo.

Bieber tha se testet zbuluan se ajo kishte një atak ishemik kalimtar, i njohur gjithashtu si një mini-goditje.

Pasi iu nënshtrua testeve në UCLA, mjekët i thanë asaj se ajo kishte një vrima ovale të patentuar (PFO), e cila është një hapje e vogël midis dy dhomave të sipërme të zemrës, atriumit të djathtë dhe të majtë, gjë që çoi në lëvizjen e mpiksjes së gjakut nga zemra në tru.

Ajo u shtrua sërish në spital për të bërë një procedurë për mbylljen e vrimës, e cila sipas saj ishte midis 12 dhe 13 milimetra.
“Gjëja më e madhe që ndjej është se thjesht ndihem shumë e lehtësuar që ishim në gjendje të kuptonim gjithçka, që ishim në gjendje ta mbyllnim atë”, tha ajo. “Se do të jem në gjendje të largohem nga kjo situatë vërtet e frikshme dhe thjesht të jetoj jetën time.”

LAPSI.AL

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.