• |
ide | kryesore

Hailey Bieber zbulon cfarë i shkaktoi mpiksjen e gjakut në tru

-Instant, F1, Paparazzi

Hailey Bieber ka folur së fundmi për shtrimin e saj në spital pas mpiksjes së gjakut në tru.

Në një video të gjatë të postuar në YouTube të mërkurën, supermodelja detajoi frikën e saj shëndetësore dhe tregoi  se mjekët e saj arritën “në përfundimin se pse ata mendojnë se unë kisha mpiksjen e gjakut në radhë të parë. ”


“Njëra ishte se sapo kisha filluar pilula kontraceptive, të cilat nuk duhej t’i kisha marrë kurrë, sepse jam dikush që vuaj nga migrena gjithsesi”, tha ajo. “Dhe thjesht nuk fola me mjekët e mi për këtë.”

Duke paralajmëruar ndjekësit e saj që të mësojnë nga gabimi i saj, Hailey vazhdoi: “Pra, zonja, nëse vuani nga migrena e keqe dhe planifikoni të merrni pilula kontraceptive, sigurohuni që t’i tregoni mjekut tuaj sepse të kesh një goditje në tru është një efekt anësor i mundshëm nga kontrolli i lindjes.”Në fund të videos, Bieber ndau gjithashtu një thirrje të veçantë për mjekët që e ndihmuan ta trajtonin atë gjatë gjithë procesit.

Sipas hulumtimit të bërë nga specialistët e Loyola Medicine, neurologët Sarkis Morales-Vidal, MD, dhe Jose Biller, MD, konsumi i kontraceptivëve hormonalë mund të konsiderohet një nga faktorët e rrezikut të goditjes në tru, megjithëse mundësia për të ndodhur është e vogël./Lapsi.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.