• |
ide | kryesore

KLP mblidhet për të gjetur zëvendësuesin e Imerajt në krye të Prokurorisë së Tiranës

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Këshilli i Lartë i Prokurorisë do të mblidhet sot për të vendosur kreun e ri të Prokurorisë së Tiranës pasi Kolegji i Posacëm i Apelit vendosi shkarkimin nga detyra të Elisabeta Imeraj. Vetë Imeraj, e cila ishte e pranishme ne seancë, e cilësoi të padrejtë dhe në kundërshtim me ligjin vendimin e KPA-së, duke aluduar se të tjerë persona kërkonin shkarkimin e saj. Imeraj tha se vendimi ishtë i ndikuar, ndërsa do vijojë betejën ligjore në Gjykatën e Strasburgut.


Ndërkohë, sipas Kolegjit Imeraj kishte probleme në të tre kriteret.

4 Comments

  1. Por meqë ftesa verbale për “dasëm” qenka bërë pas mesit të natës, kujtoj se e njëjta gjë ka ndodhur edhe 5 vjet më parë, kur na larguan. Natyrisht, pa votë dhe pa mbledhje forumesh politike.

    Të paktën, orën mund ta kishin ndërruar. Se në dorë vetë e kishin, si atëherë edhe tani”, shkruan Patozi.Kjo prokurore e kishte nje shprehje per te gjithe te arrestuar per hashash,Ti u bere nje muaj brenda por nuk po luan si duhet.kjo Imeraj e salihut

  2. C’nevoje ka te mblidhet KLP kur dje u mblodh Kryesia e PS. Aty eshte vendosur kush do te jete
    zevendsuesi i “malokes”. Kjo KLP e partise eshte vetem per te thene amin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *