• |
ide | kryesore

Musk tallet pasi bleu Twitterin: Tani do blej Coca-Colan që t’i fus prapë kokainën brenda

Arkiva, Stil, Të fundit

Tërmeti mediatik që shkaktoi blerja e Twitterit për 44 miliardë dollarë nga Elon Musk, e ka shtyrë këtë të fundit të bëjë shaka dhe batuta me ngjarjen.


Në një postim në Twitter, Elon Musk ka thënë me shaka se dëshiron që pas Twitter, të blejë edhe Coca-Cola, në mënyrë që në recetën e saj të kthejë edhe kokainën.


“E radhës është blerja e Coca-Cola, që t’i fus prapë kokainë brenda”, shkroi në rrjetin social drejtuesi i Tesla dhe SpaceX.

Receta e hershme e Coca-Cola përfshinte edhe gjethe të bimës coca, nga prodhohet kokaina. Raportohet se pija origjinale përmbante 3,5 miligramë kokainë.

Më pas, Musk shtoi: “Do ta mbysim fare Red Bullin”. 

Musk kishte shkruar në Twitter se do të blente edhe kompaninë McDonald’s.

Njeriu më i pasur i globit duket se nuk ndalet së argëtuari me Twitterin, që tashmë nuk e ka vetëm rrjetin social të preferuar, por edhe në pronësi 100% të tij. Ai e bleu gjigantit social para dy ditësh plot 44 miliardë dollarë.

Musk, me origjinë nga Afrika e Jugut është njeriu më i pasur i globit, me një pasuri neto prej mbi 260 miliardë dollarësh. Kompanitë e tij Tesla, SpaceX, Neuralink, Boring Company, po revolucionarizojnë disa industri. Gjenialiteti i Musk shihet nga shumëkush si eksentrizëm. Multi-miliarderi njihet për karakterin e tij unik dhe deklaratat kontroverse që më së shumti i bën në Twitter. ©Lapsi.al 


8 Comments

 1. emri im është morgana nga Britania e Madhe (Londër) burri im ka dëgjuar thashetheme për mua dhe kjo çështje e bëri atë të aplikonte për divorc dhe gjithçka u rrit dhe ky rast dhe mendimi për të humbur familjen time tani më ka mbajtur zemrën të pakënaqur kështu që u luta për një zgjidhja dhe mënyra se si mund të jem në gjendje të kthej burrin dhe fëmijët e mi dhe t’i provoj atij të gjitha këto gjëra që ai dëgjoi për mua dhe zonjën tjetër që punonte në zyrën time janë të gjitha gënjeshtra sepse thellë në zemrën time e dija që kurrë dhe nuk do kurrë mos e tradhtoj burrin tim. për ta shkurtuar gjithë këtë histori, motra ime burri nga SHBA dëgjoi të gjitha çështjet në terren dhe menjëherë më kërkoi të kontaktoja DR ALASHIRA-n ajo më dha detajet e kontaktit të tij dhe unë bëra siç tha ajo dhe DR ALASHIRA më tha se gjithçka do të jetë mirë brenda dy ditësh. pas dy ditësh burri im do të kthehet përsëri në shtëpi përgjithmonë dhe kjo ishte pikërisht ajo që ndodhi dhe për këtë arsye unë them se ky njeri është i vërtetë dhe gjithashtu mund të ndihmojë këdo me ndonjë nga problemet e mëposhtme

  KTHIMI I DASHURINËS SË HUMBUR.
  RIKURTIMI I MARTESËVE / MARRËDHËNIEVE TË PRAKTUARA.
  SHËRIMI I SËMUNDJEVE.
  LUTJET MBISHTIN SULMET SHPIRTËRORE APO ËNDRA TË KEQJA.
  KURA PËR HSV 1 DHE HSV 2.
  TOTALI PËR INFEKSIONIN STD ETJ.
  GARANTOHET NJË TRAJTIM DHE SHËRIM JAVOR PËR HIV.
  LUTJET PËR NUMRA ME FAT PËR FITUES TË LOTARIVE.
  ETJ……………………..
  Mund ta kontaktoni në @:[email protected] ose mund ta bëni WhatsApp me këta numra +2348115720823 ju jap 100% garanci se ai është me të vërtetë një njeri i madh….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.