• |
ide | kryesore

Biden: Putin nuk do të ketë kurrë sukses të dominojë Ukrainën

-Instant, Lajme, Planet

Siç është raportuar, Presidenti amerikan Joe Biden i ka kërkuar Kongresit 33 miliardë dollarë ndihmë ushtarake, ekonomike dhe humanitare për të mbështetur Ukrainën për pesë muajt e ardhshëm.

Biden tha se ishte kritike për ligjvënësit amerikanë që të miratonin paketën dhe Amerika nuk mund të qëndronte pas pushtimit.


Ai tha se Putini nuk mund të ketë kurrë sukses në dominimin e Ukrainës, por këmbënguli se vendi i tij nuk po sulmonte Rusinë.

Sakaq, presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky falenderoi publikisht popullin amerikan për paketën 33 miliardë dollarëshe që pritet të miratohet. Në një fjalim, ai tha se kjo paketë do të sjellë një ndryshim të madh në luftën e Ukrainës.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.