• |
ide | kryesore

Çfarë e bën Spider-Man të preferuarin e fansave

-Instant, F1, Paparazzi


28 Prilli shënoi Ditën Kombëtare të Superheroit dhe cila është një mënyrë më e mirë për të vëzhguar këtë rast sesa për të festuar superheroin më të njohur në botë?

Nëse kaloni të paktën një analizë të të dhënave të kërkimit në Google të vitit të kaluar, ai hero është Spider-Man. Web-slinger është superheroi më i popullarizuar në botë me më shumë se 5 milionë kërkime mesatare në muaj.

Por si e ka fituar ai atë vend të lakmuar në një treg shumë të ngopur?

Duke folur për CNN, shkrimtari-interpretues dhe fans komik Reece Connolly e përshkruan Spider-Man – superheroi i tij i preferuar – si “një hero në formën e tij më të thjeshtë të përdorimit të asaj që i është dhënë për të ndihmuar njerëzit”.
“Ai është normal. Ai është një djalë i ri, marrëzia dhe ngathtësia e të cilit e bëjnë atë një nga superheronjtë më të afërt që ekziston. Ai nuk është asgjë e veçantë, ai është thjesht normal.”

Connolly thotë se ndryshe nga Batman, superheroi i tij i dytë i preferuar, Spider-Man nuk ka “miliarda dollarë në bankë. Ai është thjesht më i afërt se një miliarder që jeton vetëm në një rezidencë”.

Ai vëren se jeta e Spider-Man plot probleme në shkollë dhe me familjen e tij përmban skenarë që shumë fansa i kanë përjetuar në jetën e tyre.

“Por është më shumë se kaq. Ai ka një jetë të vështirë, tragjike dhe megjithatë ende ruan entuziazmin për jetën dhe vazhdon të rikthehet”, gjë që është frymëzuese, thotë Connolly. “Mësimet e jetës për të qenë i sjellshëm me të tjerët dhe për të marrë përgjegjësi”, të mësuara atij nga halla e tij May dhe xhaxhai Ben, janë shumë të pranishme në anën e Peter Parker të personazhit — multiverse dhe gjithçka, vëren Connolly.

©LAPSI.AL


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *