• |
ide | kryesore

Snoop Dogg, së shpejti bashkëpunim me grupin e njohur korean

-Instant, F1, Paparazzi

Reperi i njour Snoop Dogg ka zbuluar se së shpejti do të publikojë një bashkëpunim me grupin BTS.


 


“Duhet të flasësh me ta, por tashmë kam regjistruar vokalin për këngën e ardhshme.Është muzikë e mirë. Është një atmosferë. Unë bëj muzikë të mirë. Ata bëjnë muzikë të mirë, Dhe ne përfundojmë duke e bërë këtë. Kjo është ajo që gjithmonë bëhet fjalë, duke bashkuar botët tona”, i tha Snoop prezantueses së The Buzz Danielle DeLaite në tapetin e kuq të Konkursit të Këngës Amerikane.

Performuesi i “Drop It Like It’s Hot” foli për herë të parë për bashkëpunimin gjatë një bisede në Mogul Talk në Clubhouse në shkurt, megjithëse nuk ishte vendosur ende. “Kam një grup të quajtur BTS që më pret për të bërë një këngë me ta tani dhe po përpiqem të kuptoj nëse kam kohë për ta bërë këtë,” u shpreh ai duke vënë në dukje se nipi i tij i tregoi sesa i njohur është grupi.

BTS ka treguar më parë admirim për reperin pasi ata iu referuan albumit të tij të vitit 1993 Doggystyle në këngën e tyre të vitit 2014 “Hip Hop Phile”. Në një intervistë të korrikut 2021 me BBC Radio 1, anëtari ,Suga pohoi se BTS po kërkon të punojë në më shumë muzikë hip-hop./Lapsi.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.