• |
ide | kryesore

Kush puth më mirë Beatrix apo Bora, përgjigjet Donaldi

-Instant, Paparazzi, Slider

Donald Veshaj ka qenë në qendër të vëmendjes muajt e fundit pwr shkak tw situatave qw niswn nw Big Brother.

Fillimisht me takimin me Bora Zemanin kur ishte në Big Brother VIP e më pas me romancën që nisi me Beatrix Ramosaj. Kur doli nga shtëpia e famshme, i dha fund me këtë të fundit dhe pak kohë më pas, konfirmoi se po përpiqej të rikthehej me moderatoren.


Dje në puntatën e parë të emisionit të tij, gjatë lojës që po bënin, Donaldi i është përgjigjur disa pyetjeve pikante.

“Kush puth më mirë, një këngëtare apo një moderatore?”- ishte pyetja që i bëri Romeo. “Unë mendoj një këngëtare që më pas bëhet moderatore”, u shpreh Donaldi ndërsa publiku bërtiste ‘moderatore’.

5 Comments

  1. Po akoma edhe pas Big Brother do degjojme per keta injorantet qe sdinin as te shkruanin? Vetem per Boren kishim respekt, por qe u tregua naive dhe e la Donaldn mashtruesin ta perdorte. Mire qe degjoj Arjan Konomin Bora dhe mblodhi mend, se po ta perdorte dhe njehere tjeter Donaldi, iku reputacioni qe ka krijuar Bora ne keto vite. O Budallacke po pak cuna te tjere ka, qe i vardiseni ketij palles? Donaldi e tha troc kur doli nga bog brother, qe une do te mbaj mardhenie me te gjithe qe kam interes. Ca interesi ka nga Bora? Normal qe jo seks, se per seks, i gjen 1000 goca te reja, por i duhet fama e Bores. Nga 1 milion followersa sa ka Bora, te pakten 300 000 i kalojne dhe Donaldit, E ka kuptu Donaldi kete gje,prandaj po i vardisen Donaldi dhe Romeo Bores

  2. Nese bora bashkohet me kete donaldin do uli personalitetin e saj dhe respektin tone.Lidhja e bores me donaldin i perket nje te shkuare, te deshtuarqe sduhet tu vij me.Donaldi eshte nje karagjoz qe reklamon veten.Sjellja e tij pas shpalljes se ilir shaqirit fitues e beri alabak sidomos kur nga xhelozia dhe inati i kerkoi ilirit ti impononte si te vepronte me njeqindmije dollarshin si dhe menyra si mori cekun 10 mije dollaresh.Ilir shaqiri ishte vip i lindur familja e tij gruaja dhe cupa e tij, ishin pjese e merites se 100 mije dollarshit.Boren e njojta nga perputhen ne tv.Eshte nje njeri i mbrekullueshem nga sjellja e saj ne debatet me te nxehta te perputhen dhe manaxhimi i situatave shume delikate ne momentet te caktuara ,sidomos ne debatet e nxehta te analistit Arjan K onomi, me kantidatet per tu perputhurqe per mua eshte analisti kritik brilant qe kam pare ne keto shou, sidomos ne debatet me efin kete mashtruse dhe aktore te piste.Dyshja Dora – Konomi ishte perzgjedhja me brilante qe ka bere rregjizorja sipatike e perputhen, Elsa Muhameti.As Boren As Konomin nuk e zvendesoi dot asnje analiste dhe moderator qofte edhe kur per ndonje dite apo disa dite e moren harigen e tyre.

  3. Sa te padurueshem jane bere ky Donaldi dhe Romeo. Duan fame me zor, dhe kapen pas cdo te famshmi. U rre menja qe do behen kengetare dhe po mundohente mjelin fansa nga cdo vip,qe neser kur te bejne kenge, tu rriten klikimet. Po pse kur do,me pult u beka robi kengetar? Bora kete fame dhe adhurim nga njerezit qe ka e ka krijuar me thjeshtesi, pune, zgjuarsi. dhe jo si Donaldi duke perdorur te tjeret. Me vjen keq qe te perdori o Bora, por e tregoi veten,se ty vetem nder te beri qe u largove nga ai analfabet. Mos bej te njejtin gabim me, se vetem per tju besuar si besohet Donaldit. Ai vetem po perpiqet te rrije ne qender te vemendjes dhe te dali ne portaleve qe ti rriten klikimet,prandaj i duhesh ti, se ne fakt sia ndjen as per ty as per Trixen. Per Zotin ti meriton me shume, se nuk me besohej kur shihja qe ti e konsideroje nje si Donaldi. Ti si puna e Donaldit gjen me qindra, por ti gjej dike tjeter qe te meriton, te pakten deri diku ne lartesine tende, jo si ky ordineri

  4. Donaldi kur ia futi dhe poshteroi Boren, para gjithe publikut, ca presin keta te tjeret si Anaidi qe i lutet per te pire nje kafe me Donaldin. Apo ai palla, pederasti Arditi, qe ca nuk i beri Donaldi aty, dhe ai e mbeshteste ,me shprese se do behej shok i tij. Te njejtin perdorim i beri,Semin, Trixes,Egzones, Fifit,atyre kengetareve qe e mbeshtesnin. Ja koha do e tregoje, vetem prisni. Vetem Bora me dhimbset, se ketyre te tjereve mire ua beri

  5. Bavo top channel qe I shtrydh si limon edhe keta pseudo vipat pa dinjitet fare. I perdore 3-4 muaj tek big brother, tani i perdor me emisioni qe gjoja u ke bere nder qe u ke dhene ti realizjone. Dhe ne fund ata fakirat fitojne nje rroge, kurse klikimet dhe bujen qe behet nga keto emisione, e merr top channel. Po mire keta budallenjte qe i perdorni, po emrin e Bores, pse e zini ne goje, qofte direkt qofte indirekt? Gjysmen e klikimeve ne Bog brother nga emri i Bores i moret, dhe po vazhdoni te njejten strategji edhe me keto emisione te reja te ketyre amatoreve. Bora mbase me mire te iki fare nga top channel, se po ia perdorin emrin dhe ne fund 8000 euro rroge i merr Arbana dhe jo Bora

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.