• |
ide | kryesore

Përcaktohet data e zgjedhjes së kryetarit të ri të Partisë Demokratike

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryetari i ri i Partisë Demokratike do të zgjidhet në 22 maj.


Njoftimin e bëri sot në mbledhjen e Kuvendit Kombëtar, kreu i Komisionit të Rithemelimit, Belind Këlliçi.


Në përfundim të mbledhjes së sotme të Kuvendit do të dalë edhe lista e 150 anëtarëve të Këshillit Kombëtar.
Ky i fundit pas konstituimit do të zgjedhë kryesinë e re të PD-së, nënkryetarët dhe sekretarin e përgjithshëm.

4 Comments

 1. Dhe ne fund do zgjidhet kryetari nje kukull e Berishes njelloj si Basha,kryetari de facto do jete Berisha dhe ku ishim asgjekundi,çfare beme,asgje…

  1. Beson se berisha do bej te njejtin gabim, e te besoj serish dike tjeter. Ai e di shume mire se dhe ai tjeri sa do i perbetuar te jet per te. Presionin e amerikes nuk ka byth ta perballoj.
   Prandaj ai e ka qe e ka ne byth vet. Do ta mbaj dhimjen e bythes vet.

 2. Sot, Saliu i tha Zhozit “hajd të përqafohemi se na ndau Luli”. Berishës iu deshën 9 vite për ta kuptuar se me Zhozefinën e ndau Luli.(!!) Ndërsa Luli, sot ka përsëri rastin të na ndriçojë nëse Zhozefinën, Astritin, Arbenin etj i largoi me kokën e vet dhe Saliu nuk dinte gjë apo i largoi se nuk i donte Saliu? Apo, të dyve u interesonte t’i largonin nga drejtimi i partisë dhe për këtë kishin rënë dakord të dy?!

  Pa dalë këto të vërteta, ajo parti, kurrë nuk do gjejë qetësi, dhe kurrë nuk do ketë shans të rimëkëmbet. E dini pse?

  -Sepse elitës së saj të përjetshme që hem të përjashton, hem të pranon, i mungon karta morale.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.