• |
ide | kryesore

Video/ Spezia shënon tre gola, asnjë i Manajt: Lazio e përmbys në shtesë

-Instant, Sport, Video

Falë golit të Acerbit në minutën e 90-të, Lazio mposhti Spezian 4-3 në javën e 35 të Serie A. Në Picco, ligurët kaluan tri herë në epërsi me Amian (9′), Agudelo (35′) dhe Hristov (56′): bardhekaltrit megjithatë u përgjigjen me penalltinë e Immobile (33′), autogolin e Provedel (54′) dhe të majtën e Milinkovic-Savic (68′), para se të përfundonin përmbysjen me qendërmbrojtësin e Sarrit, që rimerr vendin e pestë dhe nuk heq dorë nga Europa.


Tre herë në avantazh, tre herë e arritur dhe në fund e parakaluar në minutën e 90′. Spezia nuk fiton atë pikë që, ndonëse nuk do t’i kishte garantuar aritmetikisht shpëtimin, do ta kishte mbajtur të sigurtë. Provë karakteri e Lazios, që mbetet në zonën Europë e firmosi fitoren me Acerbin në minutën e fundit, duke lënë kështu pas shpine një javë polemikash pas golit të Tonalit kundër Milan, kur kishte peshën e gabimit të bërë dhe ‘fajin’ që qeshi.


Serie A Italy
Cagliari 1-2 Verona
Napoli 6-1 Sassuolo
Sampdoria 1-0 Genoa
Spezia 3-4 Lazio


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.