• |
ide | kryesore

Shpërthen bombula e gazit në Pogradec, dy të plagosur

Arkiva, Lajme, Të fundit

Një bombul gazi ka shpërthyer në një banesë në Pogradec. Për pasojë banesa është djegur pjesërisht ndëra kanë mbetur të lënduar edhe pronarët, të cilët janë jashtë rrezikut për jetën

“Më datë 30.04.2022, rreth orës 19:00, në fshatin Nizhavec, Pogradec, ka rënë zjarr në banesën e shtetasit N. Xh., 33 vjeç, ku për pasojë është djegur pjesërisht banesa dhe kanë marrë dëmtime të lehta, pronari i saj N. Xh. dhe bashkëshortja e tij H. Xh., 30 vjeçe, të cilët ndodhen jashtë rrezikut për jetën.


Nga hetimet e kryera rezulton se zjarri ka rënë aksidentalisht, si pasojë e shpërthimit të një bombole gazi.” – njofton policia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.