• |
ide | kryesore

Video/ Inter nuk e lë Milanin të largohet: Perisic e Lautaro fundosin Udinesen

-Instant, F1, Sport, Video

Interi iu përgjigj menjëherë Milanit në ndeshjen e javës së 35 të Serie A, duke fituar 2-1 në Udine dhe duke mbetur -2 në renditje nga kuqezinjtë. Sfida e Dacia Arena kundër Udineses u zhbllokua që në minutën e 12′ nga një goditje me kokë e Perisic në zhvillimin e një goditje nga këndi. Dyfishimi i Lautaro Martinez erdhi në minutën e 39′ pas penalltisë së goditur në shtyllë që me kokë e dërgoi në rrjetë nga vetë argjentinasi. Në pjesën e dytë, goli i Pussettos në minutën e 72′ rihapi ndeshjen, por nuk u mjaftoi lojtarëve të Cioffit për të bërë rezultat.Kampionati është ende i hapur, titulli është një lojë e gjitha për tu luajtur. Ky është verdikti i ndeshjes në Udine: Interi kalon 2-1, vuajti në fund tentativën e rikthimit nga skuadra e Cioffit, por i përgjigjet në mënyrën më të mirë suksesit të Milanit, duke u rikthyer minus dy nga kuqezinjtë. Meritë e golave të Perisic dhe Lautaros në pjesën e parë, që e bënë të padëmshëm golin e Pussettos në pjesën e dytë. E është një sukses i rëndë për Inzaghin, pas rënies së Bolonjës.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.