• |
ide | kryesore

Rama thumbon opozitën nga Thumana: Kujdes me bravat!

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama nuk ka lënë pas dore kundërshtarët politikë as në ditën e Bajramit. Ai ishte në Thumanë ku ndau çelësat e 155 shtëpive të rindërtuara pas tërmetit tragjik dhe nuk e harroi një mesazh për demokratët e zonës.


“Sot është vendi i rilindjes në kuptimin më të vërtetë të fjalës, i rilindjes për të gjithë pa dallim, edhe për ata që votojnë majtas, edhe për ata që votojnë djathtas, dhe për ata që falen dhe për ata që nuk falen, përata që falin dhe për ara që nuk të falin. Është për të gjithë dhe sigurisht, demokratëve që nuk janë të paktë këtu në Thumanë.


Të më falë Elvisi, por unë nuk i heq dot nga fjalimi këto. I uroj t’i gëzojnë shtëpitë njësoj si të tjerët. I kanë falas dhe të mos i heqin bravat njëri-tjetrit por të respektojnë njëri-tjetrin. Në fund të ditës, pavarësisht se çfarë bëjnë partitë, pavarësisht se nga shkojnë e nga vijnë qeveritë, mbetet njerzillëku, mbetet komuniteti dhe mbetet mirësia që i detyrohemi njëri-tjetrit si njerëz” – tha Rama. ©LAPSI.al


6 Comments

  1. Pasi takon Lul Bashen qe nderroi brava e blindoi seline, Rama vazhdon te tallet me opoziten e ta bullizoje ate, vetem nje dite pas Kuvendit te 30 prillit.

    Edhe pse ne media per oportunizem apo servilizem u zbeh rendesia e tij, Rames, me sa duket, i ka mbetur gozhde, sepse 24 vjet ne poste te larta politike i kane treguar qe me Berishen nuk tallet dot.

  2. Te semuret psiqike nuk pranojne kundershti apo mendim ndryshe nga fiksimet e tyre.
    Kaq e thjeshte eshte…

  3. Ok e ka fjalen per braven e Lindes qe eshte me sida tani qe e ka marre nga ……,,ndoshta nga tutori I tyre te dy jane te semure dhe keq !!!

  4. Ti o derrrrr flet përçartë se këtu në Thumanë ti ske asnji meritë dhe të mburesh se kjo vepër është e diasporës shqiptare po ç’ti bësh këtij hoxhe që ra në grackën tënde o kafshë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.