• |
ide | kryesore

Fëmija i vdekur në valixhe, detaje nga ekspertiza mjeko-ligjore

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Detaje të reja janë zbuluar lidhur me ngjarjen e rëndë që ndodhi në Korçë, në të cilën u mësua se një nënë lindi fëmijën dhe më pas e futi në valixhe. Sipas raportit mjeko-ligjor, fëmija që u gjet i vdekur ka qenë i formuar dhe ekspertët e mjekësisë ligjore tregojnë se bëhet fjalë për një abort. Akoma nuk është përcaktuar nëse ka lindur i gjallë apo i vdekur, por mësohet se aborti ka ndodhur pa asistencë dhe nena ka pasur hemoragji të madhe.


Gruaja jetonte e vetëm në banesë, ku edhe ka kryer lindjen e fëmijës së saj. Fëmija është konstatuar nga bashkëshorti i gruas, i cili ka qenë emigrant në Greqi, dhe ishte kthyer së fundi në Korçë.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.