• |
ide | kryesore

Hillary Clinton rikthehet në Met Gala pas 21 vitesh (FOTO)

-Instant, F1, Paparazzi

Hillary Clinton mori pjesë së fundmi në Met Gala 2022 mbi dy dekada pas paraqitjes së saj të fundit.


Clinton, e cila më parë shërbeu si senatore e Shteteve të Bashkuara për shtetin e Nju Jorkut, për herë të fundit mori pjesë në natën më të madhe të Modës në Muzeun Metropolitan të Artit në vitin 2001, ku kishte veshur një fustan klasik me një print leopardi. Ajo veshi këtë vit një fustan të kuq të thellë, nga Joseph Altuzarra me një detaj shumë të rëndësishëm: Emrat e disa grave me ndikim në historinë amerikane të qëndisura.


Sipas Vogue, disa nga figurat e shquara të përfshira ishin Rosa Parks dhe ish-zonja e parë Zonja Bird Johnson.

“Kur dikush si Hillary shkon në Met, nuk është thjesht sikur ‘është Hillary në Met dhe ajo ka veshur një fustan’. Ka shumë rëndësi”, tha Altuzarra për mesazhin e rëndësishëm të veshjes së Clinton. “Ndihesha sikur duhej të isha shumë i zhytur në mendime se çfarë do të thoshte fustani për temën dhe rastin”./Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *