• |
ide | kryesore

Megan Thee Stallion nderohet në Houston

-Instant, Paparazzi, Slider

Reperja Megan Thee Stallion u nderua nga qyteti i saj i lindjes, Houston, Teksas, me një çelës të qytetit dhe një deklaratë se 2 maji do të njihet si “Dita e Megan Thee Stallion”.

Sylvester Turner, kryebashkiaku i Houston, e shënoi rastin e veçantë me një postim në faqen e tij në Instagram, duke lavdëruar reperen për ndjekjet e saj filantropike, të cilat përfshijnë themelimin e Fondacionit Pete dhe Thomas që përkujton nënën dhe babain e Meganit.


“Sot, isha krenar që gjeta një moment për të festuar kontributet filantropike të Megan @theestallion së bashku me familjen e saj dhe shumë nga anëtarët tanë të Këshillit. Kontributet e saj në Houston kanë ndihmuar një numër të madh njerëzish dhe e kanë ngritur qytetin tonë kur kishim nevojë për të.më së shumti”, ka shkruar ai në një galeri fotografish që shfaqin reperen dhe familjen e saj në ceremoninë e marrjes së çelësit në Hjuston.

“Gjatë kulmit të pandemisë #COVID19 në prill të vitit 2020, Megan dhuroi furnizime, para dhe tableta për banorët e shtëpive të të moshuarve dhe stafin që ishin të izoluar dhe nuk mund të kishin vizitorë. Tabletat i ndihmuan ata të qëndronin të lidhur me të dashurit e tyre ”, shtoi ai. “Megan ka bashkëpunuar gjithashtu me Beyoncé, për një remix të këngës së saj hit “Savage” nga e cila përfitoi Bread Of Life, Inc, një grup që ndihmon në dhurimin e ushqimit për ata që kanë nevojë në zonën e Houston . Ajo është një testament për atë që do të thotë të jetoni sipas kushteve tuaja”.

“Me të vërtetë nuk mund ta besoj se kam çelësin tim për qytetin tim”, tha reperja duke qeshur gjatë ceremonisë, ku mori gjithashtu një buqetë me lule dhe një kapele të zezë kauboji.

Artistja pranoi se sa e veçantë është që kjo ditë është  ditëlindja e nënës dhe gjyshes së saj të ndjerë, duke theksuar se “të dyja këto gra më ndihmuan të bëhesha gruaja që jam sot. Nuk e di se çfarë zonje do të isha.nëse gjyshja nukdo më rriste të jem kaqe sjellshme dhe kaq bujare. Mund të ecësh pranë shtëpisë së këtyre zonjave dhe ato të japin dollarë, karamele – çfarëdo që kanë, po e japin nga dera. Dhe unë Gjithmonë ndjehesha sikur doja të isha ashtu. Doja të isha e këndshme si ato. Ato më bënë të ndihesha e bukur dhe e dashur, dhe  bënë që të gjithë ata që takuan të ndiheshin ashtu. Kështu që unë thashë: “Kur të rritem , Unë dua të jem njësoj si ato.”,përfundoi Megan./Lapsi.al

Headline: Megan Thee Stallion Honored with Key to Houston and Official Holiday: 'The City That Made Me'. https://www.instagram.com/p/CdCBe5WPjLa

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.