• |
ide | kryesore

Rihanna nderohet me një statujë në Met Gala

-Instant, F1, Paparazzi

Këngëtarja e njohur ,Rihanna u nderua në Met Gala 2022 me një statujë mermeri.


Të hënën në mbrëmje, themeluesja e Fenty Beauty zbuloi nderimin në një video në Instagram që tregonte se statuja e saj ishte vendosur në ekspozitën Greko-Romake të Muzeut Metropolitan të Artit. Statuja u frymëzua nga kopertina e Vogue e Rihanna-s për numrin e muajit maj të revistës.


“Faleminderit @metmuseum dhe @voguemagazine për këtë nderim historik!”, shkroi Rihanna në postim.

Vogue shpërndau gjithashtu videon, duke shtuar, “Statuja e “Eirene (Personifikimi i Paqes)” është zakonisht perëndeshë e mermerit të profilit më të lartë @themetmuseum galeritë greko-romake. Por tani kemi @badgalriri, direkt nga Vogue e këtij muaji.”

Pavarësisht se ka qenë pjesëmarrëse në Met Gala çdo vit, këngëtarja mungoi këtë herë pasi është në pritje të një fëmijë me A$AP Rocky./Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *