• |
ide | kryesore

Berisha: Basha u nis me Gjekmarkajn në SHBA, por e zbritën në Romë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ish-kryeministri Sali Berisha e pranon se ka një grup pro-Basha në PD, por thotë se mbështetja e tij ka pësuar një rënie katastrofale. I pyetur në emisionin “Open” në News 24 për faktin se 35 deputetë nuk ishin të pranishëm në Kuvendin e 30 prillit, Berisha tha se ata janë në meditim.

Berisha komentoi edhe deklaratën e ndihmës-sekretares amerikane e Shtetit Karen Donfried se qëndrimi me personat e shpallur “non grata” nuk ndryshon duke shtuar se Basha u nis me Gjekmarkajn në SHBA, por zbritën në Romë.


“Kam respekt për zonjën se ka karrierë të gjatë diplomatike. Por vetëm nga ana diplomatike, apo njerëzore, duhet të përsëris atë që i kam thënë në dhjetor, Gabriel Escobar, i cili erdhi dhe u takua me Bashën.

Ai njoftoi shqiptarët se “e pres me kënaqësi takimin me Bashën në Uashington” dhe të gjitha kjo 1 javë para referendumit për shkarkimin e tij. Në atë kohë i thashë se “shqiptarët janë një komb jetë gjatë, dhe nuk i kanë qejf kukullat”.

Iku zotëria, tha se do vijë Basha. Ai u nis me Gjekmarkaj, e zbritën. Nuk shkoi dot. U nis, por në Romë… e sigurt, por nuk shkoi dot. Është tjetër FBI dhe tjetër DASH. I kanë ça ligje. Vizë ka, por je i ndaluar për ligjin” – tha Berisha. ©LAPSI.al

8 Comments

 1. Per ca u pyet. E cfar u pergjigj?
  Ca do vet thote ca do vet degjon.
  Lere bashen iku, e theu qafen politikisht.
  Me amerikanet ca do besh????
  Apo te presim se mos u bie inati.
  Ik o slae lena rehat, se na ke rokanisur koken ketu e 8 muaj.
  Shanset i ke minus jo zero, qe te vish ne pushtet.

 2. O Boss, me amerikanet i ka punet ne terezi Sala. Amerikanet jane tjeter gje dhe adminstrata eshte tjeter gje. Lobimit te babait politik te Blinkenit (George Sorros), i doli boja sepse sic the ti ka 8 muaj qe ju thote me nxirrni nje fakt, prove dhe Blinkeni thote kemi po sti japim se ashtu nje muhabet🤪.
  Ti thuash ketij qe kishte 9 vjet ne pension qe ke bere korrupsion nderkohe qe keto 9 vjet Ramazani ska dite qe ska skandale vjedhjesh e abuzime miliona euro ( 25 milion euro km i asfaltit, 450 milion euro inceneratoret, 450 milione euro vjedhje abuzime vetem per vitin 2021 te certifikuara nga kontrolli i larte i shtetit, 150 milione euro gjoba Bechetit vetem per pordhet e Erion Velise e Rames, kokaina lume, hashashi cep me cep te shqiperise i mbjell etj etj) kshu qe se di kush i ka e kush duhet ti kete shanset poshte zeros. Administrata amerikane eshte me me te fortin. Sot eshte Ramazani, dhe ne momentin qe Xonit do i qihet plaka do ja fusin vete te paret adminstrata amerikane ( jo amerikanet) se ato se dine ku i bie Shqiperia😂.

  1. Me cilet amerikan e ka mire o koqe kanari, amerikanet nuk pjerdhin per presidentin e vet dha na paskan rene ne dashuri me Sali komunistin.

 3. Eshte humor i hidhur te mendosh qe Basha ka te ardhme politike. Duhet te jesh politikan i vertete e jo i emeruar dhe kukull per vite te tera, ne menyre qe te rishpikesh vetveten.

  Ky fakt e mban opoziten pezull dhe fuqizon Berishen. Si do te jete e ardhmja e saj, perpos skenareve qe i serviren, kete do ta tregojne ditet ne vazhdim.

  Por cdo e keqe e ka nje te mire. Pas 30 vjetesh adhurim pa kushte per cdo pasaporte amerikane apo ofiqar qe vjen ketu, shqiptaret po tregojne se lojerat ne kurriz te tyre duhet te marrin fund, kukullat e emeruara ne pozite apo opozite nuk pelqehen e respektohen.

  Kaq nuk eshte pak ne ditet qe jetojme. Eshte kthimi tek vlerat morale qe kemi trasheguar si popull dhe me te cilat kemi mbijetuar si komb.

 4. Berisha nje Don Kishot i pa ndreqshem. Vendimet e Zotit jane nje mister, me kot nuk e ka lene gjalle Berishen!

 5. Berisha tani ka marre rolin e nje karagjozi publik, i ka plasur cipa dhe nuk pyet pse behet qesharak me mufkat, budallalleqet, mashtrimet qe sajon ndaj cdokujt qe e konsideron kundershtar. Ai nuk do ndryshoje, ne duhet ta injorojme.

 6. hahahcfare kllouni qe eshte ky dordoleci i Vucidolit Po dridhet nga frika se cfare vjen pas Non Grates! SHBA do ta coje deri ne fund ate qe ka nisur dhe Salih Plehu e di kete sado qe eshte shume i trashe

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.