• |
ide | kryesore

Edi Paloka zgjidhet kryetar i Këshillit Kombëtar të PD-së

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Edi Paloka është zgjedhur kryetari i ri i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike.


Ai fitoi garën përballë Elena Qiricit duke marrë plot 132 vota përkundër 79 qe mori ish-deputetja e Korcës.


Në mbledhjen e sotme mungonin 36 deputetë të Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të cilët kontestojnë Grupin e Rithemelimit dhe vetë Sali Berishën. ©LAPSI.al


5 Comments

  1. Vari kkkkkkk deputeteve . Nuk mund te vazhdohet shto uje e shto miell deri ne pafundesi .Kush donte erdhi kush nuk donte le te rrije se mire eshte aty ku eshte .Por nje gje eshte e sigurt , te gjith ata qe nuk erdhen po bejne lojen e palloshit dhe e kaene humbjen e sigurt . Ndoshta dhe rithemelimi nuk fiton por te pakten po lufton .

  2. Futja 300 e ca! Po ç’rëndësi ka, futja një numër aty, e rrumbullakosim pastaj”, dëgjohen të thonë ata.

    Kryetar u zgjodh Edi Paloka, ndërkohë që ky process tregoi edhe njëherë tjetër, se çfarë koncepti ka Sali Berisha për zgjedhje të lira dhe të ndershme

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *