• |
ide | kryesore

VIDEO/ Plas grushti mes pasagjerëve në avionin Mançester – Amsterdam

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Mediat kanë publikuar pamje të një sherri kur një grup britanikësh filluan të ziheshin në një aeroplan të linjës nga Mançesteri në Amsterdam.

Një pasagjer e filmoi incidentin dhe tha se tensioni ishte krijuar gjatë gjithë udhëtimit pasi një grup bëri komente raciste ndaj tjetrit.


Më pas, një nga burrat u çua dhe plasi grushti. Pasagjerët nuk mundën të qetësojnë situatën dhe u desh që të dalë kapiteni i fluturimit duke tërhequr nga sherri njërin prej tyre. 6 persona u arrestuan sapo avioni u ul. ©LAPSI.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.