• |
ide | kryesore

Rama këshillon socialistët: Të mos përfundojmë si kundërshtarët tanë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Në Asamblenë Kombëtare të PS-së, Rama ka këshilluar të vetët që të jenë të kujdesshëm të mos përfundojnë si opozita.


“Të mos përfundojmë si kundërshtarët tanë”. Kështu u shpreh kryeministri Edi Rama në mbledhjen e Asamblesë së PS. Kryesocialisti kërkoi forcimin dhe organizimin e strukturave të partisë.Sipas tij, PS në territor duhet të jetë e votuesve dhe këshilloi që vetëm në këtë mënyrë nuk do të përfundojnë si kundërshtarët politikë.

“Garancinë për të qenë në krye të vendit na e jep një PS që arrin në territor të na përfaqësojë me dinjitet dhe të komunikojë ashtu si duhet me njerëzit. Pa harruar asnjëherë që anëtarësia jonë reale është 60-70 mijë, ndërsa votuesit janë 600-700 mijë dhe më shumë. PS në territor duhet të jetë e votuesve tanë. Kjo është shumë e rëndësishme ta kuptojmë sot përpara se të jetë vonë. Përpa se largqoftë të përfundojmë siç kanë përfunduar kundërshtarët tanë.

Kjo është pjesa më e rëndësishme e këtyre dy muajve ku hyjmë. Për të pasur në fund të qershorit një grup kandidaturash për 60 bashkitë që të përmbushë këtë qëllim. Në shtator tetor të vijojmë me të njëjtën mënyrë për kandidaturat për njësitë bashkiake. Paralelisht me gjithë organizimin e partisë në territor”, tha Rama.4 Comments

  1. Pse prap pretendon bashki ti o kurve e gjate ? Me kaq adhap sa i ke dhene shqiptareve ti o kurve nuk duhet te merrje sikur nje vote te vetme .

  2. 240-mije-shqiptare-ne-pritje-sot-dalin-pergjigjet-e-lotarise-amerikane. En ku do e cosh me keq kete vend o lugati rama.O te vrafte zoti me gjithe familje tre breza ti shuajte nga faqe e dheut,

  3. Kur degjon Ramen para socialisteve, ne kuvende apo kongrese nuk mund ta besosh qe ke perpara “socialiste”, por nje tufe pulash te semura.

    Kete goje nuk ka paste dhembesh ta pastroje dhe kjo gjuhe e helmatisur po helmon cdo dite shqiptaret.

    E turpshme per nje parti tradicionale e me historine me te gjate, here te pergjakeshme ne gjirin e saj dhe sot poshteruese per shqiptaret.

  4. A doni te kuptoni mekanizmin e nje mendjeje te semure me nje fraz?? rama nuk i drejtohet opozites me fjalen opozit po “kundershtare”….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *